Постачання безпілотних катерів почнеться вже до кінця 2023 року. Їх випробують проти України
Міноборони рф замовило дослідну партію з 10 катерів-камікадзе від підприємства "Кингисеппський машиностроїтельний завод" (або KMZ). Замовлення має бути виконане до кінця 2023 року. Очікується, що морські дрони перейдуть на озброєння Військово-морського флоту росії.
Виробник переконує, що кожен апарат буде здатний досягати швидкості 80 км/год та долати відстань 200 кілометрів. Також у компанії обіцяють, що на борт можна буде взяти до 600 кг "корисного навантаження", включаючи вибухівку. Про це повідомив власник KMZ Михайло Даниленко в інтерв'ю одному з пропагандистських ЗМІ рф.
У випадку, якщо нові морські дрони продемонструють свою ефективність під час використання, Міноборони розгляне можливість замовлення більшої партії. У тому числі і для використання під час війни проти України. Випробувати дрони загарбники планують теж в зоні бойових дій.
Як розповів Даниленко, на катерах них можна розмістити засоби для ведення розвідки, спеціальні вантажі та вибухівку (тротил). Завдяки йьому вони зможуть атакувати цілі в режимі "камікадзе", вибухаючи під час зіткнення. Також катер можливо буде використовувати у якості майданчика для запуску або преземлення БПЛА, а також як засіб РЕБ проти дронів.
Зазначимо, що у вересні 2023 року KMZ представила на форумі "Армія-2023" дистанційно керований катер з індексом ГРК-700 "Візір". Спочатку мова йшла про "цивільне" використання, таке як гідрографія, дослідження дна акваторій та пошук затонулих об'єктів. Проте розглядалась можливість використання ГК-700 "Визир" міністерством оборони рф у якості універсального морського дрона, включаючи використання як "мисливця" за катерами-камікадзе.
Напередодні ЗМІ розповіли, що, не дивлячись на повномасштабну війну, українські запчастини для літаків та гвинтокрилів усе ще потрапляють до рф. За майже два роки з початку російської агресії в рф продали такої продукції на загальну суму в понад 3,8 мільйона доларів. Тобто виходить, що національні виробники фактично працюють в тому числі й на продовження війни проти України.
Також ми писали, що російські виробники взуття для армії імпортували з Європи продукції на суму 4,1 млн доларів у 2023 році. Ці продукти включали шкіру, клей, запчастини для взуттєвих станків та інше. Про це каже дослідження, яке базувалося на військовому взутті рф, знайденому українськими бійцями на полі бою та на деокупованих територіях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.