У секретних документах встановлені цілі РФ і на території країн-союзників, таких як Китай та Північна Корея
Росія підготувала свій військово-морський флот до нанесення ракетних ударів з ядерними боєголовками по об'єктах у глибині Європи у випадку потенційного конфлікту з НАТО. Про це свідчать секретні документи, які потрапили у розпорядження Financial Times. Вони були складені між 2008 та 2014 роками.
Документи свідччать Росія розглядала можливість конфлікту з Заходом, який виходить далеко за межі її кордонів з НАТО. Також РФ планувала серію масованих ударів по Західній Європі. Про це йдеться у матеріалі FT від 13 серпня.
Так, мапи цілей включають, зокрема, об'єкти на західному узбережжі Франції та у Великій Британії, зокрема верф підводних човнів у Барроу-ін-Фернесс. Документи деталізують цілі для ракет, які можуть нести як звичайні, так і тактичні ядерні боєголовки. Вони також вказують на те, що російські офіцери вважали за доцільне використовувати ядерні удари на ранніх етапах конфлікту для досягнення стратегічних цілей.
Презентація, підготовлена для російських офіцерів, також відзначає можливість розміщення ядерного озброєння на надводних кораблях, що, за словами експертів, несе значні ризики ескалації або аварій. Документи підкреслюють високу маневреність російського флоту, яка дозволяє здійснювати раптові та випереджувальні удари з різних напрямків, пише видання. Ядерна зброя, згідно з цими матеріалами, призначена для використання у поєднанні з іншими видами озброєння.
Аналітики, які вивчали ці документи, зазначають, що вони відповідають оцінкам НАТО щодо загрози ракетних ударів з боку російського флоту. Карти, які були складені швидше з презентаційною метою, ніж для оперативного використання, зображують 32 цілі НАТО в Європі для російських військово-морських сил. Зокрема, Балтійський флот має завдати ударів по цілях у Норвегії та Німеччині, включаючи військово-морську базу в Бергені. Північний флот, ймовірно, націлиться на оборонні об'єкти, такі як верф підводних човнів у Великій Британії.
Презентація також описує можливі сценарії конфліктів у Чорному та Каспійському морях, а також на Тихому океані, включаючи можливі війни з нинішніми союзниками Росії, такими як Китай, Іран, Азербайджан та Північна Корея. За словами колишнього чиновника НАТО Уільяма Альберка, це лише невелика частина "сотень, якщо не тисяч" цілей, визначених по всій Європі. Він зазначив, що здатність Росії завдавати ударів по всьому континенту означає, що цілі по всій Європі можуть опинитися під загрозою у разі конфлікту з НАТО.
"Їхня концепція війни - це тотальна війна… Вони розглядають ці речі (тактичні ядерні боєголовки) як потенційно звитяжну зброю… Вони захочуть застосувати їх, причому досить швидко", - розповів професор Джеффрі Льюїс з Інституту міжнародних досліджень Міддлбері.
Наприкінці липня видання The Times писало, що Велика Британія висловила готовність співпрацювати з Німеччиною над новою розробкою. Йдеться про ракети дальнього радіусу дії. Вони мають знищувати російську ядерну зброю. Цей крок розглядається через зростаючі побоювання в Європі, що російський диктатор Володимир Путін може бути готовий застосувати ядерну зброю. Очікується, що ракети зможуть досягти Москви з Берліна.
У червні Путін розпочав черговий раунд ядерного шантажу. Він заявив, що Росія повинна відновити виробництво ядерних ракет меншої та середньої дальності. Виробництво та розміщення таких ракет було заборонено домовленостями, укладеними між Росією та Сполученими Штатами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.