Росія обмінює ядерні технології на іранські ракети для ударів по Україні — The Telegraph

Лідери США та Великої Британії вважають, що останнім часом Росія могла значно наростити співпрацю з Іраном

Ядерні боєголовки і крилаті ракети
Росія та Іран вийшли на новий рівень співпраці

У США та Великобританії все більше зростає занепокоєння через те, що Росія ділиться секретною інформацією та технологіями з Іраном, які наближають Тегеран до створення ядерної зброї. В обмін на секретні технології Іран передає Москві балістичні ракети для війни в Україні.

Про такий "бартер" пише видання The Telegraph з посиланням на анонімних західних офіційних осіб, знайомих із ситуацією. Зазначається, що Кремль посилив співпрацю з Іраном останніми місяцями через його амбіції отримати ядерну зброю.

Обмін між Росією та Іраном став, серед іншого, предметом розмови британського прем’єр-міністра Кіра Стармера  з президентом США Джо Байденом. Джерела описали, що розмова супроводжувалась значним занепокоєнням через нарощування військових зв’язків між Росією та Іраном.

За словами речника Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі, адміністрація Байдена залишається глибоко стурбованою ядерною діяльністю Ірану. Байден чітко дав зрозуміти, що США готові використовувати всі елементи сили, щоб запобігти будь-якій ядерній ескалації з боку Ірану.

Міністри закордонних справ G7 засудили "експорт Іраном і закупівлю Росією іранських балістичних ракет" у спільній заяві, назвавши це подальшою ескалацією військової підтримки Іраном війни Росії в Україні та вимагаючи її негайного припинення.

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час нещодавнього візиту до Лондона припустив, що Росія обмінюється ядерними технологіями з Тегераном, заявивши, що Москва отримала партію іранських балістичних ракет Fath-360.

"Зі свого боку, Росія ділиться технологіями, яких прагне Іран — це вулиця з двостороннім рухом — у тому числі щодо ядерних питань, а також деякою космічною інформацією", — сказав Блінкен.

Блінкен і міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Леммі під час переговорів у Лондоні погодилися, що "ядерна програма Ірану ніколи не була такою прогресивною", – йдеться у спільній заяві Державного департаменту США.

Що задумав Іран?

Іран наполягає, що він не збирається виробляти ядерну зброю, хоча є занепокоєння, що він може створити її у відповідь на ескалацію напруженості з Ізраїлем.

У квітні високопоставлений іранський генерал заявив, що Ісламська Республіка може переглянути свою ядерну доктрину, якщо Ізраїль націлиться на її атомні об’єкти. Тоді такі заяви були розцінені, як попередження, що Іран може спробувати виготовити боєголовку.

Раніше МАГАТЕ заявила, що рівень ядерного палива в Ірані зріс у період з червня по серпень 2024 року. Відомо, що цього достатньо, щоб підживити кілька боєголовок, якщо Іран прийме політичне рішення шукати зброю.

На конференції в Лондоні минулих вихідних директор ЦРУ США Вільям Бернс заявив, що Росія та Іран поглиблюють свої військові відносини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube