Іран пригрозив Ізраїлю новою масованою атакою, висунувши умову - заява представника країни в ООН

Читать на русском

Постійний представник Ірану в ООН Амір Саїд Іравані назвав нічну атаку на Ізраїль необхідною самообороною й пригрозив новими ударами, якщо Ізраїль порушуватиме міжнародне право в регіоні

Читать на русском
Амір Саїд Іравані
Амір Саїд Іравані вимагає Ізраїль припинити будь-які удари по ісламських країнах

Постійний представник Ірану в ООН Амір Саїд Іравані назвав нічну атаку на Ізраїль необхідною самообороною й пригрозив новими ударами, якщо Ізраїль порушуватиме міжнародне право в регіоні

Іран пригрозив Ізраїлю новим потужним ударом, якщо влада цієї країни обстрілюватиме ісламські країни у регіоні. Тегеран заявив, що атака ракетами і дронами у ніч проти неділі, 14 квітня, була не чим іншим, як самообороною. Це називають відповіддю на ізраїльський напад на посольський комплекс у столиці Сирії Дамаску два тижні тому. 

Таку заяву зробив постійний представник Ірану в ООН Амір Саїд Іравані, передає CNN. Він висунув умову - Ізраїль має заспокоїтись і не порушувати міжнародне право. 

"Ісламська Республіка Іран без вагань скористається своїм невід'ємним правом на самооборону, коли це буде потрібно. Якщо ізраїльський режим знову здійснить будь-яку військову агресію, відповідь Ірану, безсумнівно, буде сильнішою і рішучішою", - йдеться у заяві посла. 

Іравані наголосив, що ця нічна атака була відповіддю на неодноразові військові агресії Ізраїлю, а зокрема на атаку 1 квітня на дипломатичні об'єкти в Дамаску.  Іран стверджує, що цей напад порушив міжнародне право і призвів до загибелі семи іранських військових радників, а також представників Корпусу вартових іранської революції.

Також представник Ірану гостро розкритикував Раду Безпеки ООН. За його словами, ця організація більше не здатна підтримувати міжнародний мир і захищати встановлені міжнародні норми й правопорядок. 

Атака Ірану на Ізраїль та допомога союзників

У ніч проти неділі, 14 квітня, Іран, який розпочав масштабну атаку на Ізраїль, випустив понад 300 цілей на цю країну: 185 дронів та 146 ракет, яка тривала п'ять годин. Великої шкоди Ізраїлю вона не завдала, адже понад 99% об'єктів збили. Проте за медичною допомогою звернулася 31 людина: двоє дітей отримали тяжкі поранення на півдні країни. 

Відбитися від атаки Ізраїлю допомогли США та Великобританія. Ще кілька тижнів тому президент США Джо Байден перекинув на Близький Схід додаткові сили, зокрема літаки-винищувачі, власне вони разом із "залізним куполом" Ізраїля врятували ситуацію. 

Нагадаємо, Конгрес США вже наступного тижня розгляне можливість термінової воєнної допомоги Ізраїлю через нічну атаку Ірану. Питання щодо України, допомогу якій блокують вже кілька місяців, залишається невизначеним. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.