У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Цього літа купити кавун або диню людям з середнім доходом буде накладно
В Україні вже розпочинається сезон кавунів і динь, однак цього року вони здебільшого будуть імпортними через війну Росії. До того ж внаслідок підриву Каховської ГЕС багато полів і сільськогосподарських угідь опинилися під водою. Усі ці фактори впливають на формування вартості.
Завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Інна Сало розповідає, що значну частину кавунів вирощували саме в постраждалій від води Херсонській області.
"Господарствами населення вирощувалося 93% кавунів. У Херсонській області всіма категоріями господарств вирощувалося близько 37% загального обсягу виробництва цього виду агропродукції. Це значна частка, але вона може бути компенсована шляхом імпортних поставок", - пояснює експерт у коментарі "24 каналу".
Однак на врожай кавунів вплинули не лише злочинні дії окупантів на території України, але й погодні умови. Для вирощування баштанних потрібно багато сонця та тепла, а початок літа був далеко не таким. Тому багато перших сходів загинуло.
"Для активного росту кавуна та дині необхідна мінімальна температура +15°С вночі, а вдень +25-30°С і вище. Цього року дуже важко отримуємо сходи, вони дуже слабо розвиваються. У тих, хто посіяв кавун рано, сходи загинули", - розповів агроном Ігор Сєріков у коментарі "Юг. Today".
Експерти сходяться на думці, що цього року баштанні будуть коштувати 35-40 гривень за кілограм.
А в найпопулярніших торгових мережах наразі встановлені ціни за кавун на рівні від 30 до 40 грн за кілограм. Диню ж продають від 40 до 89 грн за кілограм, залежно від сорту та торгової мережі.
1 червня в Україні злетіла ціна на черешню. Загалом вартість черешні на ринках сягла до 1200 гривень за кілограм. Однак аграрні експерти переконували, що ситуація нормалізується.
"Ситуація із полуницею покращується, і з настанням більш теплої погоди на ринку починає з’являтися полуниця вітчизняного виробника. Також спостерігається стабільний імпорт. Ціни на полуницю будуть доступними, вони знижуються кожного тижня. Наразі можна купити полуницю за 100-120 грн/кг проти 140-180 грн/кг в першій половині травня. Щодо цін на черешню, то вони дійсно високі, але й пропозиція товару невелика. Збільшення поставок черешні буде від середини червня", – розповів на початку літа аналітик УКАБ (Український клуб аграрного бізнесу) Максим Гопка.
Нині вартість черешні стартує від 70 грн за кілограм. Середня ціна ягоди - 80 грн за кілограм. У деяких точках черешню продають більше ніж по 100 грн/кг.
Нагадаємо, з початку липня 2023 року, після підвищення податків на паливо, мережі автозаправних станцій (АЗС) в Україні переглянули ціни на бензин та дизпаливо. Більшість мереж збільшили ціни на 1-2 гривні за літр.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.