Небезпечна посилка прибула на склад повітряним шляхом
До пожежі, яка сталась на складі логістичної компанії DHL у британському місті Бірмінгем, може бути причетна Росія. Саме шпигуни цієї країни могли підкинути посилку з запалювальним пристроєм до транспортувального літака. І він своєю чергою доправив її на цей сортувальний склад. Тобто це спланована диверсія.
Про це 16 жовтня повідомило видання The Guardian. За їх даними, саме до такої версії прийшла антитерористична поліція, розслідуючи справу про пожежу від 22 липня. Вони встановили, що посилка, яка вибухнула на складі DHL, прибула туди літаком. Проте поки не відомо, яким саме – пасажирським чи вантажним. А ще поки не встановлено, куди вона прямувала та кому призначалася.
"Схожий інцидент стався в Німеччині, також наприкінці липня, коли підозріла посилка, що прямувала на рейс, спалахнула на іншому об'єкті DHL у Лейпцигу, і слідчі вивчають зв'язок між ними. Німецька влада відмітила, що якби посилка спалахнула в повітрі, наслідки були б більш серйозні", – йдеться у повідомлення.
У виданні додали, що слідчі вважають, що цей інцидент є лише частиною цілого ланцюга підривної кампанії, яку проводять російські шпигуни. Проте навіть якщо буде доведено причетність РФ до пожежі, встановити чого саме хотіли досягти спецслужби країни-агресора буде вкрай важко.
Цікаво, що про інцидент у Бірмінгемі стало відомо лише після запитів Guardian та німецьких телекомпаній WDR і NDR. Чому влада не розкрила це раніше, наразі невідомо.
Російські шпигуни значно наростили свою активність у ЄС, намагаючись зашкодити країнам-партнерам України. Вони вчиняють диверсії, внаслідок яких відбуваються вибухи, пожежі та інші інциденти. Наприклад, у жовтні 2023 року на підводному газопроводі Balticconnector між Фінляндією та Естонією стався витік, через що його довелось перекрити. Влада Фінляндії тоді заявляла про сплановану атаку. Серед підозрюваних називали Росію.
У травні цього року у Варшаві згорів торгівельний центр. Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск тоді заявив, що до цієї пожежі, ймовірно, причетні співробітники російської розвідки. Проте жодних доказів цього він не надав. Ще один інцидент стався у казармах німецької армії в Кельн-Вані. Там забруднили питну воду, через що казарми довелось закрити. У диверсії також підозрювали РФ.
Також видання Bild повідомило про закриття військово-повітряної бази НАТО в німецькому Гайленкірхені. Причина та сама - ймовірна диверсія. Слід зауважити, що й версія та сама, що й в казармах у Кельн-Вані, а саме - забруднена питна вода.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.