Диверсія на газопроводі між Фінляндією та Естонією: підозрюють росію

На підводному газогоні стався витік, через що його довелось закрити

Газопровід
Диверсія на газопроводі

На підводному газопроводі Balticconnector між Фінляндією та Естонією стався витік, через що його довелось перекрити. Влада Фінляндії заявляє про сплановану атаку. Головним підозрюваним називають росію.

Згідно з інформацією фінського видання Iltalehti, витік газу стався у ніч проти, 8 жовтня. Оператори виявили пошкодження й заявили про диверсію. Розслідування ведеться, тому остаточних висновків ще немає, але фінська сторона вже робить гучні заяви, у тому числі про причетність до атаки країни-агресора.

"За попередньою оцінкою, пошкодження не могло виникнути внаслідок звичайного використання чи коливань тиску. Цілком ймовірно, що пошкодження є результатом зовнішньої діяльності. Влада Фінляндії почала розслідування з цього приводу", – заявив прем'єр-міністр Петтері Орпо.

Зазначається, що для ліквідації пошкодження потрібен тривалий час, тому газогін вийде з ладу на декілька місяців. Проте влада Фінляндії заявляє, що пошкодження газопроводу Balticconnector не вплине на постачання газу до споживачів Естонії та Латвії.

Зараз в районі місця витоку проводяться технічні розвідки. Сейсмологічних впливів у цьому районі не було. На причетність росії до витоку вказує те, що її судна помітили біля узбережжя Фінляндії саме перед подією.

 Газопровід Balticconnector

Газогін Balticconnector запустили у дію у грудні 2019 року. Довжина його підводної частини становить 77 км, а наземної – 76 км (55 км в Естонії і 21 км у Фінляндії). Він був побудований з метою забезпечення транспортування газу між трьома країнами – Фінляндією, Естонією та Латвією без додаткових витрат. Також цей газогін повинен був позбавити залежності ці країни від російського "Газпрому".

Стрибок вартості газу у Європі

За інформацією видання Еuobserver, після того, як стало відомо про витік на Balticconnector, ціни на газ у Європі зросли на 10%. Експерти пояснюють це побоюванням щодо безпеки підводної інфраструктури.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube