Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
До Офісу омбудсмена минулого року надійшло на 50% більше звернень, ніж за попередній рік
Омбудсмен з прав людини Людмила Денисова заявила, що Росія незаконно переслідує 133 українських громадян за політичними мотивами. Під час перевірок зафіксували порушення прав на справедливий суд, юридичний захист, належне надання медичної допомоги, а також отримання консульської допомоги.
Про це Денисова заявила на брифінгу про стан дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні, передає Інформатор .
"Ми увійшли до п'ятірки країн ЄС, які регулярно проводили моніторингові візити. Збільшилася кількість тортур в СІЗО, слідчі почали розслідування у 24 кримінальних справах", - зазначила Денисова.
Вона зазначила, що більшість українців містяться в російських в'язницях.
"Росія незаконно переслідує 133 українських громадян за політичними мотивами. З них 114 осіб заарештовані 97 знаходяться в Росії, а 17 в окупованому Криму. Основними порушеннями процесуальних прав є утримання незаконно ув'язнених кримських татар в СІЗО і незаконне перебування наших громадян в РФ в нелюдських умовах, незважаючи на Женевську конвенцію", - пояснила Денисова.
Починаючи з березня 2020 року у 28 разів зменшилася кількість перетинів кордону жителями окупованих територій. Омбудсмен отримала 1 700 повідомлень про порушення прав пересування через КПВВ.
"Після мого звернення до командування ООС жителі змогли отримати можливість перетинати кордон і користуватися своїм правом", - зазначила Денисова.
Вона підкреслила, що більшість повідомлень стосуються порушень громадянських і політичних прав - більше 50%, і п'ята частина стосувалася економічних, соціальних і культурних прав. З початку пандемії COVID-19 з квітня 2020 року щомісячна кількість повідомлень про порушення прав людини почала значно зростати, в порівнянні з 2019 роком.
Відзначимо, що Людмила Денисова займає посаду Уповноваженого ВРУ з прав людини з 15 березня 2018 року.
Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу незаконно утримують 376 українців. Крім того, Україна просить НАТО зупинити втручання РФ у авіапростір окупованого Криму.
Також Інформатор писав, що в окупованому Криму помітили колону російської військової техніки,близько 15 машин.