“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
До Офісу омбудсмена минулого року надійшло на 50% більше звернень, ніж за попередній рік
Омбудсмен з прав людини Людмила Денисова заявила, що Росія незаконно переслідує 133 українських громадян за політичними мотивами. Під час перевірок зафіксували порушення прав на справедливий суд, юридичний захист, належне надання медичної допомоги, а також отримання консульської допомоги.
Про це Денисова заявила на брифінгу про стан дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні, передає Інформатор .
"Ми увійшли до п'ятірки країн ЄС, які регулярно проводили моніторингові візити. Збільшилася кількість тортур в СІЗО, слідчі почали розслідування у 24 кримінальних справах", - зазначила Денисова.
Вона зазначила, що більшість українців містяться в російських в'язницях.
"Росія незаконно переслідує 133 українських громадян за політичними мотивами. З них 114 осіб заарештовані 97 знаходяться в Росії, а 17 в окупованому Криму. Основними порушеннями процесуальних прав є утримання незаконно ув'язнених кримських татар в СІЗО і незаконне перебування наших громадян в РФ в нелюдських умовах, незважаючи на Женевську конвенцію", - пояснила Денисова.
Починаючи з березня 2020 року у 28 разів зменшилася кількість перетинів кордону жителями окупованих територій. Омбудсмен отримала 1 700 повідомлень про порушення прав пересування через КПВВ.
"Після мого звернення до командування ООС жителі змогли отримати можливість перетинати кордон і користуватися своїм правом", - зазначила Денисова.
Вона підкреслила, що більшість повідомлень стосуються порушень громадянських і політичних прав - більше 50%, і п'ята частина стосувалася економічних, соціальних і культурних прав. З початку пандемії COVID-19 з квітня 2020 року щомісячна кількість повідомлень про порушення прав людини почала значно зростати, в порівнянні з 2019 роком.
Відзначимо, що Людмила Денисова займає посаду Уповноваженого ВРУ з прав людини з 15 березня 2018 року.
Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу незаконно утримують 376 українців. Крім того, Україна просить НАТО зупинити втручання РФ у авіапростір окупованого Криму.
Також Інформатор писав, що в окупованому Криму помітили колону російської військової техніки,близько 15 машин.