Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Повстання "Вагнеру" показало слабкість режиму Путіна, хоча найманці Євгена Пригожина й не дійшли до Москви
Українцям не варто покладатися на подальші "заколоти і бунти" в Росії. Навіть попри те, що заколот ПВК "Вагнер" оголив фундаментальну слабкість режиму Володимира Путіна.
Про це міністр оборони Олексій Резніков заявив в інтерв'ю "Financial Times". Зокрема він сказав, що повстання "Вагнеру" показало слабкість режиму Путіна, хоча найманці Євгена Пригожина й не дійшли до Москви.
"Це як снігова куля: чим більшим він стає, тим швидше котиться", – сказав міністр, маючи на увазі руйнування режиму в Кремлі.
Він також застеріг Україну від того, щоб покладатися на подальші "заколоти і бунти" в Росії для досягнення успіху на полі бою. За його словами, безпосередніх ознак падіння морального духу в російських підрозділах немає.
"Коли стане гаряче, ми побачимо, наскільки вони стійкі. Ми повинні довіряти нашим силам безпеки і оборони, а також нашим партнерам, які надають зброю", – сказав він про майбутні контрнаступальні операції.
Саме повстання Пригожина Резніков назвав "яскравою ілюстрацією" вразливості Росії. Зокрема воно "допомагає Заходу усвідомити, що вони інвестують в Україну не дарма, що перемога України абсолютно реальна і вже незабаром".
"Вагнерівці", яких передислокують на територію Білорусі, не становлять загрози для України. Їх там значно менше ніж та кількість, яка воювала на сході, заявив президент Володимир Зеленський. Він нагадав, що 20 тисяч найманців із ПВК були знищені на сході.
Також Зеленський заявив, що ці дані базуються на даних розвідки та військових. Аналог "походу на Москву" виключений через те, що українська армія, на відміну від російської — потужна та сучасна.
Нагадаємо, після наступу "Вагнера" на росію, міністерство фінансів США ввело санкції проти чотирьох іноземних компаній та однієї людини, чию діяльність пов’язують з діями ПВК "Вагнер" та її керівником Євгеном Пригожиним. Організації видобували золото в Африці для фінансування компанії найманців ПВК "Вагнер".
Крім цього, відреагували на заколот "Вагнера" майже всі провідні західні ЗМІ. Більшість із них схиляються до думки, що навіть якщо Пригожин програє в цьому протистоянні, то режим путіна похитнеться і він втратить свою "залізну" владу.
Також раніше Інформатор писав про те, що заколот Пригожина був спецоперацією ФСБ проти путіна.