Штати запровадили санкції проти компаній та осіб, пов'язаних з ПВК Вагнером

Читать на русском

Під санкції потрапили чотири іноземні компанії та одна особа

Читать на русском
Штати
Ці компанії брали участь у незаконних операціях із золотом для фінансування ПВК

Під санкції потрапили чотири іноземні компанії та одна особа

Міністерство фінансів США ввело санкції проти чотирьох іноземних компаній та однієї людини, чию діяльність пов’язують з насильницькими діями ПВК «Вагнер» та її керівником Євгеном Пригожиним.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США.

"Група Вагнера використовує вразливості безпеки по всьому світу, вчиняє жорстокість та злочинні дії, які загрожують порядку, належному управлінню, процвітанню та правам людини",- йдеться в повідомленні.

З тексту пресрелізу стає зрозуміло, що ПВК експлуатує природні ресурси інших країн. Інформацію про це у Twitter підтвердив й державний секретар США Ентоні Блінкен.

"США внесли до санкційного списку чотири організації та одного громадянина Росії в Малі, які беруть участь у торгівлі корисними копалинами, які підтримують групу Вагнера. Ми продовжуємо діяти проти тих, хто загрожує миру та безпеці в Африці, включаючи тих, хто фінансує російську військову машину", - зазначив він.

Відповідно до тексту опублікованого OFAC, цільові організації займалися незаконним видобутком золота та торгівлею в Африці для фінансування компанії найманців ПВК "Вагнер".

Хто потрапив під санкції?

Midas Ressources SARLU (Midas) — гірничодобувна компанія з Центральній Африканській Республіці. Вона зберігає пільговий дозвіл на видобуток золота в Ндассіма, який, за оцінками експертів, містить золото вартістю понад 1 млрд доларів. Щобільше, Midas разом із Wagner Group несе відповідальність за відмову представникам уряду ЦАР у можливості перевірити шахту Ndassima.

Diamville SAU (Diamville) — компанія із закупівель золота та діамантів, що базується в ЦАР і контролюється Пригожиним. Вона є однією з кількох компаній, пов’язаних з Пригожиним, які тісно пов’язані з видобувним сектором ЦАР. У 2022 році Diamville брав участь у схемі продажу золота, яка передбачала конвертацію золота з ЦАР у долари США.

Industrial Resources General Trading (Industrial Resources) — дистриб’ютор промислових товарів із Дубая, який надав фінансову підтримку Пригожину через його ділові відносини з Diamville. Industrial Resources також брала участь у згаданій схемі продажу золота.

Товариство з обмеженою відповідальністю ДМ (ТОВ ДМ) – російська фірма, яка також брала участь у вищезгаданій схемі продажу золота.

Андрій Миколайович Іванов — громадянин Росії, є керівником групи Вагнера. Протягом весни 2023 року він тісно співпрацював з організацією Пригожина Africa Politology та високопоставленими урядовцями Малі щодо угод зі зброєю, концернів з видобутку корисних копалин та іншої діяльності групи Вагнера в Малі.

Що буде далі?

Уряд США оприлюднив нові рекомендації щодо золотодобувного бізнесу в Африці на півдні від Сахари. У документі визначаються ризики, пов’язані з торгівлею золотом, і які також підпадають під потенційні санкції. У цьому зв’язку йдеться, зокрема, про причетність до фінансування конфліктів і тероризму, відмивання грошей, ухилення від санкцій, порушення прав людини та праці, а також погіршення стану навколишнього середовища.

Нагадаємо, росія витратила на "Вагнер" понад мільярд доларів, ще майже мільярд "проїв" Пригожин. Приватна військова кампанія повністю забезпечувалася коштом державного бюджету росії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.