Запропонована американцями резолюція складається лише з кількох рядків та не має згадки щодо російської агресії
Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію щодо війни Україні, яку запропонували Сполучені Штати. Резолюцію підтримали 10 країн, утримались - 5. Російську поправку про "припинення українського конфлікту" шляхом усунення "його першопричин" не врахували.
Так, резолюцію, в якій Росія не згадується у якості агресора, підтримала Москва та Пекін. Пʼять європейських країн, серед яких Велика Британія, Франція, Греція, Словенія, Данія, вирішили утриматись.
Запропонована американцями резолюція складається лише з кількох рядків і містить заклик "припинити конфлікт" і "встановити стійкий мир" між Україною та РФ. У цьому документі немає засудження чи навіть згадки щодо російської агресії проти України. Також у резолюції немає заклику до виведення військ з окупованих територій та відновлення територіальної цілісності України.
Це перша резолюція з початку повномасштабного вторгнення, яка не була заблокована представниками Росії. Франція та Велика Британія могли накласти вето на резолюцію, але вони вирішили утриматися.
Генеральна Асамблея ООН 24 лютого 2025 року підтримала дві резолюції щодо війни Росії проти України - спільну від понад 50 країн, включно з Україною, та окрему американську. Обидві отримали по 93 голоси "за".
Українська резолюція прямо називає Росію країною-агресоркою та вимагає повного виведення військ з території України. Проти цього документа виступили США, РФ і Білорусь, а Китай утримався.
Американський варіант резолюції не містив прямої згадки про Росію як агресора, однак після внесення поправок від країн ЄС у документі з’явилося формулювання про "повномасштабне вторгнення Росії в Україну". США утрималися від голосування після цих змін, а Росія виступила проти. Резолюції були ухвалені, оскільки голоси тих, хто утримався, не враховувалися в загальному підрахунку.