Три роки війни: США та Європа запропонували різні резолюції ООН, між ними — прірва

Резолюція США акцентує на скорботі через трагедію втрат і закликає до сталого миру між Україною та Росією

Рада ООН, зруйнований через війну будинок в Україні
США запропонували власний проєкт резолюції до річниці вторгнення РФ

До третьої річниці вторгнення Росії в Україну США та Європа готуються до протистояння в Генеральній Асамблеї ООН. США запропонували власний проєкт резолюції, що закликає до швидкого завершення війни, але не вимагає негайного виведення російських військ з України. Європа має геть інший документ, який вимагає виведення військ РФ з України.

Як пише Reuters, резолюції будуть винесені на голосування в понеділок. Розбіжності у документах підкреслюють розкол між США та європейськими союзниками щодо того, як вирішувати конфлікт в Україні. 

Резолюція США акцентує на скорботі через втрати і закликає до сталого миру між Україною та Росією. Водночас проєкт резолюції Європейського Союзу вимагає безумовного виведення російських військ та припинення всіх бойових дій.

Цей розподіл відображає широку напругу в трансатлантичному альянсі, що ускладнилася недавніми переговорами між США та Росією в Саудівській Аравії, в яких не брали участь українські посадовці. Генеральна Асамблея ООН, хоча й не є юридично обов'язковою, залишається важливою платформою для світової думки щодо війни.

США повністю вийдуть з ООН

Сенатори-республіканці внесли законопроєкт про повний вихід США зі складу ООН. Підставою для виходу стало те, що ООН більше виконує своїх прямих функцій — запобігання війнам, пандеміям та порушенням прав людини. Організація також не просуває інтереси США і не відповідає програмі президента країни Дональда Трампа "Америка насамперед".

ООН назвала події в Україні загарбницькою війною лише 18 грудня 2024 року — майже через рік від початку повномасштабного вторгнення РФ. Тоді Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про порушення прав людини на окупованих територіях України. У документі, який підтримала 81 країна, вперше називали збройну агресію Росії "загарбницькою війною" й закликали агресора вивести свої війська з території України.

Також ООН засуджувала агресію Ізраїлю, зокрема це робив генсек ООН Антоніо Гуттеріш. Він заявив, що агресія ХАМАС була спровокована політикою Ізраїлю. Слова, які генсек використав для обґрунтування своєї позиції, фактично означають перекладання провини на постраждалу сторону. Це приблизно те ж, коли Путін говорить, що в нього не було вибору, окрім як напасти на Україну. Мовляв, у цьому винувате НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube