Очільник фонду "Повернись живим" закликав знизити мобілізаційний вік до 20 років: це шанс на виживання України

Читать на русском

Чмут наголошує на необхідності прийняття непопулярних рішень, щоб перемогти у війні з РФ

Читать на русском
Тарас Чмут
В українській армії не вистачає людей

Чмут наголошує на необхідності прийняття непопулярних рішень, щоб перемогти у війні з РФ

Очільник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут висловив думку, що для перемоги над РФ українській владі потрібно приймати непопулярні рішення. Насамперед це стосується зниження призовного віку до 20 років. Замість 25 років, які затверджені законом про мобілізацію.

Відповідну заяву експерт зробив у рамках інтерв'ю виданню "Українська правда". На його думку, наразі Україна є неефективною і тому не зможе перемогти РФ. Для того, щоб дати гідну відсіч ворогу та зберегти себе, як державу, треба призивати до лав української армії саме з 20 років.

"Я зараз скажу жахливу фразу, після якої це інтерв'ю дуже змінить все навколо. Але, на мою думку, мобілізація має відбуватися з 20 років уже. Ми занадто багато втратили часу", – заявив Чмут.

Очільник фонду додав, що не всі мобілізовані громадяни мають брати участь у бойових діях. Потрібно доукомплектувати частини, зробити внутрішній резерв та провести ротацію. Чмут уточнив, що, наприклад, ремонтник "Хаймарсів", оператор дронів та ще цілий ряд фахівців не задіяні безпосередньо у бойових діях, але такі люди теж потрібні армії.

"Давай ще раз повернемося до початку. 25 років – о’кей, але вже пізно. Нам треба приймати непопулярні рішення або в майбутньому нас чекатимуть ще більші проблеми", – наголосив Чмут.

Він підкреслив, що реальність важка, але її треба прийняти. Бо інакше всі попередні кроки будуть марними, так само як "сотні тисяч людей, які загинули, які скалічені, які гинуть сьогодні, поки ми тут балакаємо". І саме щоб це все не було даремно й треба йти на такі кроки. 

Мобілізація в Україні

Президент України Володимир Зеленський ще на початку квітня підписав закон, що зменшує мобілізаційний вік з 27 до 25 років. Документ було направлено йому на підпис ще десять місяців тому, але повернувся він погодженим тільки зараз й вже вступив у дію.

Що стосується нового закону про мобілізацію, який було прийнято Верховною Радою у другому читанні 11 квітня, то він містить ряд положень, що наберуть чинності після підписання документа президентом України. Вони передбачають наступне: 

  • обмежено придатні матимуть повторно пройти військово-лікарську комісію;
  • ті, хто отримали ІІ-ІІІ групи інвалідності після 24 лютого 2022 року, мають пройти повторний медогляд, військових це не стосується
  • для громадян за кордоном треба буде оновити дані в ТЦК впродовж 60 днів, зробити це можна дистанційно, в протилежному випадку громадяни втратять право на консульські послуги;
  • всі, хто ще не прийшов до ТЦК оновити дані, також повинні зробити це впродовж 60 днів;
  • ухилянтів будуть обмежувати в праві керувати авто;
  • призовники та військовозобов'язані повинні мати при собі військово-облікові документи та показати їх на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ;
  • під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію процесу;
  • зберігається відстрочка для студентів, які здобувають першу вищу освіту або освіту рівнем вище за попередню (сюди входять аспіранти, докторанти та інтерни).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.