Законопроєкт про мобілізацію ще не прийняли остаточно: нардеп закликав не робити передчасних висновків

Попереду спочатку розгляд усіх правок до документа, яких понад 4300

Законопроєкт про мобілізацію
Не факт, що законопроект залишиться таким самим, яким його подали до Ради

Усі подробиці щодо нового законопроєкту про мобілізацію в Україні – це рекомендації профільного комітету Верховної Ради. Тільки голосуванням у парламенті буде вирішуватися, чи приймати ту, або іншу правку, яку рекомендував комітет. Тому не варто робити передчасних висновків.

Про це написав народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк, який нагадав, що прийняття законопроєкту – це дуже нешвидкий процес. Так, ще немає таблиці правок – до неї занесуть дві групи, ті, що враховані та ті, шо невраховані. Усіх загалом правок понад 4300, і за кожну з них будуть голосувати.

"Завтра Рада почне розгляд закону у другому читанні. Почнуть з відхилених правок. Коли кожен автор такої правки зможе запропонувати залі проголосувати і в разі 226+ голосів вона стане врахованою... І враховуючи скільки колег вже публічно не задоволені рішенням Комітету, то ставити будуть багато", – зазначив він.

На думку Железняка, 10 квітня, в перший день розгляду законопроєкту, Рада буде розглядати тільки ті правки, що були відхилені. Потім розгляд документа продовжиться 11 квітня, коли будуть працювати над рекомендованими правками. Тому не факт, що документ залишиться у тому вигляді, у якому він з комітету потрапив до парламенту.

"Кожен депутат може поставити кожну таку правку "на підтвердження". Тобто, щоб її зберегти треба в залі набрати 226+ голосів на кожну правку. Інакше вона стає відхиленою і текст повертається до редакції першого читання. Тому… Все буде вирішуватися саме 11-го квітня. По кожній зміні, яка врахована. Ну і потім фінальне голосування за закон в цілому. Якось так", – резюмував він.

Мобілізаційний законопроєкт вже готовий до розгляду

Ще 29 березня профільний комітет Верховної ради завершив розгляд усіх правок до законопроєкту про мобілізацію. 9 квітня він рекомендував почати розгляд документа у другому читанні з урахуванням низки правок – детальніше про це читайте у спеціальному матеріалі "Інформатора".

Серед іншого, з документа придбали будь-які моменти, що стосувалися демобілізації та ротації військових. Ці питання обіцяють розглядати в окремому законопроєкті, який розроблятимуть протягом 8 місяців, тобто до кінця року. Це відбудеться вже після прийняття основного закону про мобілізацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube