Рада ухвалила законопроєкт про визнання освіти, здобутої на окупованих територіях

Читать на русском

У законопроєкті йдеться про те, що українці мають пройти атестацію та верифікувати отримані на ТОТ знання

Читать на русском
Українці, закон
Українці, які здобули освіту на ТОТ, мають пройти атестацію

У законопроєкті йдеться про те, що українці мають пройти атестацію та верифікувати отримані на ТОТ знання

У вівторок, 21 листопада, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9591, який дозволить українцям, які здобули освіту на окупованих територіях, продовжити навчання в українських навчальних закладах. Документ у другому читанні підтримали 264 народних депутати. У ньому йдеться про те, що уряд створить механізм верифікації та визнання знань, отриманих мешканцями тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомляє народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк та представниця Президента України в Криму Таміла Ташева. Процедура атестації буде проводитися в українських освітніх закладах, які визначить уряд.

"Закон передбачає підстави для створення ефективного механізму оцінювання результатів навчання для осіб, що здобували освіту на окупованих територіях. Це дає можливість мешканцям ТОТ продовжити навчання в українських освітніх закладах або отримати певний освітній ступінь", – зазначила Ташева.

Осітні заклади, у яких можна буде пройти атестацію, визначить Кабмін. Також уряд вкаже спеціальності, за якими проведення атестації допускатися не буде. Результати навчання можуть бути визнані в обсязі не більше 75% від загального обсягу освітньої програми.

Зміни в освіті

МОН хоче внести зміни до вступної кампанії 2024 року. Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

"З міркувань безпеки та через складності логістики проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі не є можливим. Тому Міністерство освіти і науки України як альтернативу розглядає проведення у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ)", – заявив він.

Міністерство вже погодило створення законопроєкту, який дасть можливість провести НМТ у 2023 році. Цей тест є різновидом ЗНО і він проводиться в тимчасових екзаменаційних центрах у комп’ютерному форматі. У ньому можуть ставитись питання з декількох різних предметів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.