“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Освіта в умовах пандемії: Міносвіти надало рекомендації
З 1 вересня в школах необхідно дотримуватися соціального дистанціювання та правил гігієни, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендована дистанційна форма навчання, або на екстернаті.
Як передає Інформатор, відповідні рекомендації для початку навчального року оприлюднило Міністерство освіти та науки.
"Згідно з рекомендаціями МОЗ та ВООЗ, під час освітнього процесу в установах необхідно дотримуватися принципів соціального дистанціювання та правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту, а також уникати масових скупчень", - йдеться у повідомленні.
До старту навчального року засновникам закладів рекомендовано:
- забезпечити школи дезінфекційними та мийними засобами, засобами індивідуального захисту;
- обладнати місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок;
- створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.
Щоб створити умови для дистанціювання, зокрема, рекомендовано:
- відкрити кілька входів до будівель;
- збільшити відстань між партами;
- використовувати розмітку на підлозі для організованого пересування коридорами;
- виділити зони переміщення для різних вікових категорій учнів;
- використовувати великі приміщення - зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання;
- при сприятливих погодних умовах проводити заняття на відкритому повітрі;
- встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.
Для мінімізації пересування учнів приміщеннями закладу, МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети. Під час уроків вчителям слід вибирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ.
МОН рекомендує закладам ввести гнучку структуру навчального року - передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку та завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Крім того, на початку нового навчального року, відповідно до рекомендацій, вчителі повинні з'ясувати рівень засвоєння навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно в кінці навчального року 2019/2020, і визначити необхідність повторного вивчання цього матеріалу. Спілкування педагогів з батьками слід здійснювати переважно дистанційно за допомогою доступних засобів зв'язку.