Рада підтримала декларування незареєстрованої зброї: що передбачає законопроєкт

Документ дозволяє українцям застосовувати незареєстровану зброю для відсічі окупантам

Верховна Рада, вогнепальна зброя
Законопроєкт прийняли у першому читанні 300 голосами "за"

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Цей документ покликаний врегулювати декларування незареєстрованої зброї, якою володіють українці під час повномасштабної російської агресії. Ініціатива також пропонує дозволити цивільним використовувати її для відсічі та стримування агресії росії.

Проєкт закону також пропонує поширити дозвіл використання також і на знайдену під час воєнного стану зброю. Після завершення цього періоду цивільні матимуть віддати зброю поліції. Про ухвалене парламентом рішення у середу, 20 березня, розповіла нардепка Ірина Геращенко.

Як пише Геращенко, за оцінками експертів, після закінчення повномасштабної війни в Україні може бути до 3 млн одиниць незареєстрованої зброї, що може стати великою проблемою для держави. Тому громадяни, в яких така зброя є, мають її задекларувати. Поліція у свою чергу внесе зброю до обліку та поверне її власникові до завершення воєнного стану, передбачає документ.

Вже після завершення воєнного стану власники зброї впродовж 90 днів матимуть повернути зброю поліції. Ця вимога у чинній редакції законопроєкту не стосується гранатометів, кулеметів та вибухонебезпечних речовин. Про знайдену зброю громадяни будуть зобовʼязані повідомити поліцейським протягом 24 годин, йдеться у проєкті закону.

"Власники цивільної зброї не несуть відповідальності за застосування її проти агресорів під час воєнного стану. Нещодавно запрацював Єдиний реєстр зброї, який поки що функціонує в обмеженому режимі. Планується також створити Електронний кабінет, через який можна провести реєстрацію самостійно", - пояснила нардепка.

За словами Геращенко, законопроєкт №9538 був прийнятий у першому читанні 300 голосами "за". Серед них - 199 голосів від представників фракції "Слуга народа". Геращенко зазначила, що без підтримки з боку інших фракцій монобільшість не змогла б ухвалити цю ініціативу.

В Україні хочуть декриміналізувати незаконне зберігання та виробництво зброї

Минулого тижня в парламенті зареєстрували законопроєкт №11073, який передбачає декриміналізацію незаконного зберігання та виробництва зброї. Наразі за такі правопорушення передбачаються покарання у вигляді обмеження волі на 3-7 років. Водночас нардепи пропонують замінити це адміністративним покаранням - штрафами.

Нагадаємо, з 23 червня в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї. Він автоматизує облік, а також покращує процедуру отримання дозволів на володіння нею. Також він допоможе громадянам просто отримувати інформацію про зареєстровану зброю та наявні дозволи.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми разом з політологом Андрієм Золотарьовим розглянемо особистість офіцера Цезаря Кунікова, в честь якого був названий російський десантний корабель, що був затоплений ЗСУ 14 лютого. Ми також розглянемо можливість, чи була ця подія спланована як «віддання дані» офіцерові у день його смерті через багато років, чи це просто випадковість обставин. Більше деталей та не тільки - у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube