Рада дозволила озброїти працівників "Укрпошти", але є умови

Вогнепальна зброя поштарям потрібна для захисту грошових коштів

Укрпошта
Носити та використовувати зброю зможуть тільки окремі працівники

Верховна Рада підтримала законопроєкт, який дозволяє працівникам "Укрпошти" носити та застосовувати вогнепальну зброю. Це потрібно для захисту грошових коштів від нападу. Втім документ передбачає ряд обмежень. 

Про рішення повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram-каналі. Він зазначив, що голосування за законопроєкт № 8423 відбулось 9 травня. Його підтримало 319 нардепів

Згідно з пояснювальною запискою, дозвіл на використання зброї отримають тільки працівники підрозділу поштової безпеки і то лише після проходження відповідної підготовки. Застосовувати зброю вони зможуть у певних випадках:

  • для відбиття нападу на персонал, якщо є загроза життю й здоров’ю;
  • для відбиття групового чи збройного нападу на об’єкти поштового зв’язку, щоб зберегти кошти.

Застосовувати зброю можна лише за умови попередження. Без попередження стріляти дозволено тільки:

  • у разі збройного нападу;
  • раптового нападу із застосуванням транспортних засобів або інших засобів, що загрожують життю чи здоров’ю людей;
  • для припинення спроби заволодіти вогнепальною зброєю.

Категорично заборонено застосовувати зброю:

  • проти жінок із явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб із явними ознаками обмежених можливостей або старості (крім випадків збройного чи групового нападу, небезпечного для інших людей);
  • у вогненебезпечних, вибухонебезпечних місцях (лише за крайньої потреби).

У разі застосування зброї та поранення нападника, працівник "Укрпошти" повинен надати його медичну допомогу та викликати швидку. Також доповісти про інцидент керівництву.

Декларування вогнепальної зброї в Україні

Верховна Рада у березні цього року прийняла у першому читанні законопроєкт про вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Документ покликаний врегулювати декларування незареєстрованої зброї, якою володіють українці під час повномасштабної російської агресії. 

Проєкт закону також пропонує поширити дозвіл використання і на знайдену під час воєнного стану зброю. Після завершення цього періоду цивільні матимуть віддати таку зброю поліції. 

Також у Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає декриміналізацію незаконного зберігання та виробництва зброї. Наразі за такі правопорушення передбачаються покарання у вигляді обмеження волі на 3-7 років. Водночас нардепи пропонують замінити це адміністративним покаранням - штрафами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube