Рада 16 січня розгляне законопроєкт про реєстр військовозобовʼязних: Умєров розкрив деталі

Читать на русском

Міністр оборони висловив надію на прийняття документа та додав, що ініціативу підтримує Генштаб ЗСУ

Читать на русском
Умєров, військові
Документом передбачене створення порталу послуг для військових

Міністр оборони висловив надію на прийняття документа та додав, що ініціативу підтримує Генштаб ЗСУ

У вівторок Верховна Рада розгляне законопроєкт №10062 про впровадження електронного обліку військовозобов'язаних та цифровізацію послуг для військових. Ініціатива, зокрема, передбачає створення цифрового військового-облікового документу та надання Міноборони можливості зберігати свої дані у хмарних сховищах НАТО. Також документ має на меті автоматизувати процес отримання УБД.

Законопроєкт підтримують Міністерство оборони та Генеральний штаб ЗСУ. Очільник Міноборони Рустем Умєров висловив надію, що Рада ухвалить позитивне рішення щодо ініціативи. Про це він написав у своєму телеграм-каналі у вівторок, 16 січня.

За словами Умєрова, реалізація положень законопроєкту сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних. Також він має на меті перевести послуги та процеси для військовослужбовців у цифровий формат. Так, документ запроваджуватиме:

  • Можливість для Міноборони посилити кіберзахист та надання права розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО. Завдяки цьому буде вивільнено засоби ППО, які наразі захищають українські дата-центри - цей ресурс використовуватиметься для прикриття інших обʼєктів. Також прискориться та розшириться доступ Сил оборони до розвідданих партнерів. Також посилиться захист від кібератак росіян.

  • Удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо.

  • Створення і використання цифрового військового-облікового документу (сертифікату).

  • Створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту. Це, за словами Умєрова, дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям.

  • Створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі, пояснив міністр.

Законопроєкт про мобілізацію: що з ним відбувається зараз

Минулого тижня Кабмін відкликав з Верховної Ради свій законопроект №10378 про посилення мобілізації в Україні. Цьому передувала критика окремих положень ініціативи з боку комітетів парламенту. Зокрема, питання були до обмежень прав ухилянтів у частині користування власними коштами та транспортом.

Також окремі нардепи критикували положення щодо розширення повноважень ТЦК та органів самоврядування. Наразі парламентарі очікують, що нова версія законопроєкту про мобілізацію буде представлена у Раді не раніше, ніж за декілька тижнів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.       

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.