Кому відомо про військові плани України у 2024 році: відповідь Умєрова

Вихід на кордони 1991 року залишається стратегічною метою ЗСУ

Умєров назвав стратегічну мету ЗСУ
Умєров і військові дії на фронті

Україна ділиться своїми військовими планами із ключовими західними партнерами, а стратегічна мета ЗСУ не змінилась - вихід на держкордони 1991 року залишається пріоритетом у війні. Україні може знадобитися більше зусиль для досягнення цієї мети, якщо росіяни й надалі зароблятимуть на нафті та газі та обходитимуть санкції.

Думками про військові плани на 2024 рік поділився міністр оборони України Рустем Умєров у ході пресконференції у Давосі, присвяченій українській "Формулі миру". Умєров підкреслив, що за війну ЗСУ змогли досягнути значних успіхів саме тому, що відбувається погодження військових дій із ключовими союзниками. За словами Умєрова, таким чином військовим вдалося відвоювати значну частину окупованих рф територій та прогнати російські кораблі з акваторії Чорного моря. У 2024 році про військові плани України знають її головні союзники.

"Наші військові завдання завжди досягаються за планом та за погодженням з партнерами. Ми вже повернули 50% своєї території, звільнили північний захід Чорного моря від російського флоту, який виходить з окупованого Криму. Ми будемо продовжувати повертати контроль над нашими територіями. Яким є план у на 2024 рік, - це лише Україна та її партнери знають", - пояснив міністр оборони України.

Стратегічна мета України незмінна

Щодо української стратегічної мети на полі бою - вона незмінна. Україна прагне вийти на держкордони 1991 року. При цьому цілі ЗСУ можуть змінюватись. Ключову роль відіграватимуть антиросійські санкції та загальне послаблення росії. Якщо кремль й надалі обходитиме санкційні обмеження та зароблятиме на російських газі та нафті - українцям для перемоги знадобиться більше зусиль. Власне, інтенсивність дій на фронті також залежить від того, у якому стані перебуватиме росія і якою буде допомога партнерів України. 

"Інтенсивність дій завжди залежить від того, що буде робити наш ворог. Якщо росіяни продовжуватимуть тиск, якщо вони продовжать обходити санкції, торгувати газом та нафтою, купляти метали, хімікати, мінерали та інші ресурси, - безумовно, це потребуватиме від нас більше зусиль та ресурсів. Але ми будемо битися, поки не досягнемо стратегічної мети", - повідомив Умєров.

Військова допомога для України критично важлива

У жовтні президент США Джо Байден попросив Конгрес виділити $106 мільярдів допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Більшу частину цих коштів ($61,4 млрд) мав отримати Київ, але конгресмени не змогли дійти згоди з цього приводу і обговорення перенесли на другу половину січня.

У новому році спікер Палати представників Майк Джонсон, республіканець, зажадав від адміністрації Байдена сформулювати чітку стратегію щодо України та окреслити кінцеві цілі війни, щоб почати працювати над фінансовим рішенням. Високопоставлені американські чиновники повідомили Bloomberg, що угода про допомогу США Україні може бути досягнута до лютого. Водночас речник Держдепу Метью Міллер раніше попереджав, що підтримка не обов'язково буде такою великою, як у попередні два роки війни.

Після вторгнення росії Україна стала найбільшим одержувачем зброї зі Сполучених Штатів після Другої світової війни. У 2023 році американці надали українцям військову допомогу на загальну суму понад $24 млрд, а у 2022 році – майже на $27 млрд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube