Путін за допомогою ШІ втручатиметься у президентські вибори в США – Данілов

Читать на русском

Кремль хоче запустити масштабну кампанію по дезінформації напередодні виборів

Читать на русском
Олексій Данілов
Агенти вже почали діяти

Кремль хоче запустити масштабну кампанію по дезінформації напередодні виборів

Секретар Ради національної безпекита оборони України Олексій Данілов заявив, що путін та його прибічники спробують вплину на результати виборів президента США. Планують запустити кампанію по дезінформації. Для цього використають штучний інтелект.

Про це Данілов розповів в інтерв'ю виданню The Times. Він зазначив, що росія не тільки створила широку мережу агентів по всьому світу, а й спеціальні підрозділи, які "присвячені" кожній країні, де відбуватимуться вибори. Тому їхні інформаційні втручання стануть ще більшими. Допоможе агресорам у цьому штучний інтелект.

"Росія тепер має спеціальні підрозділи, що "присвячені" кожній країні, де відбуватимуться вибори. Мережа інформаторів і агентів Москви по всьому світу настільки велика, що прибрати російське втручання неможливо", - сказав Данілов.

Чиновник додав, що ФСБ й надалі продовжує укладати контракти з європейськими злочинними угрупованнями, щоб поширювати дезінформацію. Тільки про Україну вони щотижня розповсюджують 166 млн дезінформаційних постів.

Хакерські атаки РФ

Російські хакери постійно атакують різні ресурси, припиняючи їх дієздатність, або викрадаючи з них важливу інформацію. Наприклад 18 лютого кібернападники РФ вчинили атаку на ряд провідних українських медіа та поширивши дезінформацію. Серед постраждалих платформ: Liga.net, Українська правда, Апостроф, Телеграф.

Раніше атакували сайт Міністерства освіти й науки України. Він не працював декілька годин. А наприкінці січня російські хакери атакували газопостачальну компанію "Нафтогаз". Масштабну кібератаку спрямували на один із дата-центрів. Тоді не працювали вебсайти та кол-центр.

Також росіяни DDoS-атакували інформаційні ресурси Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Штаб з міркувань безпеки тимчасово обмежив доступ до деяких своїх функцій та ресурсів. Кібератаку пов’язують ще з інформацією про падіння Іл-76 під Бєлгородом.

Відомо, що російські, китайські, іранські та інші хакерські групи активізували використання ШІ від OpenAI. Вони роблять це для поліпшення своїх навичок обману та кібершпигунства. За інформацією Microsoft, ці групи застосовують новітні технології для створення переконливих фішингових атак та дослідження військових технологій, що можуть застосовуватися у війні в Україні.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії Росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео у інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.