Якими можуть бути наступні атаки рф: масовані обстріли балістикою та удари декілька днів поспіль

Читать на русском

Ворог може посилювати ракетні атаки по містах України через декілька причин. Накопичення гіперзвукових аеробалістичних ракет та обіцянка путіна помститися за Бєлгород - це лише декілька з них

Читать на русском
росія може посилити ракетні обстріли України
рф посилює обстріли України, намагаючись залякати своїм військовим потенціалом

Ворог може посилювати ракетні атаки по містах України через декілька причин. Накопичення гіперзвукових аеробалістичних ракет та обіцянка путіна помститися за Бєлгород - це лише декілька з них

Росія посилила обстріли інфраструктурних об'єктів українських міст з настанням зими, як і очікували військові експерти раніше. Найбільш масовані атаки 29 грудня та 2 січня завдавалися зокрема ракетами типу "Іскандер" та "Кинжал", які росіяни встигли накопичити саме для своїх терористичних цілей. Відтак, ворог де факто оголосив про застосування свого накопиченого арсеналу балістичних ракет.

За словами чи не найголовного терориста світу, рф продовжить завдавати дедалі інтенсивніші атаки по Україні з кожним днем. Кремлівський диктатор заявив, що російська армія буде "мститися за обстріли Бєлгорода" і нарощувати удари по мирних регіонах України. При цьому сам путін себе терористом не вважає.  

Рф буде наносити комбіновані атаки

Росія планує продовжити масштабні удари на всій території України, спрямовуючи свої атаки на зламання морального духу та оборонної здатності країни, стверджують аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Згідно з оцінкою експертів, удари російських військ 29 грудня є кульмінацією декількох місяців експериментів із різними комбінаціями безпілотників і ракет, а також спроб випробувати українську ППО.

Ймовірно, протягом останніх місяців російські війська тестували оптимальні маршрути ударів, обхідні для українських груп протиповітряної оборони. Зупинились, ймовірно, на комбінації ракет, плануючих бомб і БПЛА, які використовувалися в ударних пакетах. Це робили з метою виявлення слабких місць у прикритті української протиповітряної оборони для оптимізації ефективності атак.

Росія цілеспрямовано накопичувала різноманітні ракети протягом осені та початку зими 2023 року з метою створення різноманітного пакету ударів. Це дозволить використовувати отримані в ході різних розвідувальних місій уроки, зокрема, обхід української ППО і одночасне використання ракет для завдання максимальної шкоди цілям.

Можуть бити п'ять днів поспіль

Як вважає авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені О.К. Антонова, Валерій Романенко найімовірніше, росія продовжить масовані ракетні обстріли. Рф може випускати близько 118 ракет на місяць. Таким чином, на думку експерта, якщо темп та кількість ракет при масованих ударах рф будуть збережені, то ракет вистачить приблизно на п’ять днів.

"Вони мають близько 600 ракет. Сьогодні понад сотня ракет (122 крилатих ракети за даними ПС ЗСУ, – ред.). Якщо завтра ще сотню ракет випустять, то ще мінус (запас ракет, – ред.). І так поки не дійдуть до якогось мінімального запасу в десь близько 100 ракет, – заявляє експерт у коментарі Фактам ICTV.

Атаки кожної ночі задля виснаження ППО

За словами експерта Олега Жданова, росії зараз важливо зупинити наступальні дії ЗСУ і переходити в оборону перед очікуваним відповіддю України. Ворог, ймовірно, має намір виснажити протиповітряну оборону та продовжити масштабні атаки, ротуючи типи ракет та змінюючи місцевості, щоб уникнути протидії.

"Судячи з наших розвідданих, у них більше тисячі ракет кожного типу. Навіть якщо ми сьогодні відрахуємо дві масовані атаки 29 грудня і 2 січня, то це всього 100 з гаком ракет. Ще понад 800 у них є. І ви ще не забувайте, що десь 50-60 ракет на місяць вони випускають. А наступний наліт може бути наступної ночі”, - розповів Олег Жданов у коментарі ТСН.

 

Активне використання накопиченого боєкомплекту

Вйськово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко ще восени пояснював, чому росіянам так важливо атакувати Україну після того, як температура знизиться до нуля. За його словами, відсутність масованих обстрілів була лише тимчасовим явищем і свідчила тільки про накопичення ракет і оптимізацію ударів. За словами Коваленка, як і минулого року, росіяни здатні завдати удару, використовуючи 100 або більше повітряних цілей.

За оцінками Коваленка, росіяни накопичували крилаті ракети, зокрема "Калібри", щоб застосовувати комбіновані удари, включаючи ракети і дрони-камікадзе "Shahed" (що ми й бачили під час останніх масованих атак - ред.). Відтак, важливим елементом стратегії рф наразі є готовність до змішаних ударів із використанням різноманітних видів зброї та носіїв зброї.

Масштабні обстріли рф

29 грудня та 2 січня стали днями надзвичайно масштабних обстрілів, під час яких ворог використовував балістичні ракети. Підвищення числа випущених цілей (29 грудня росіяни випустили 158 цілей, пʼять з яких "Кинджали". Тоді як сьогодні зафіксували 134 цілі, десять з них були "Кинджалами") та активне використання аеробалістичних ракет "Кинджал" свідчать про намір ворога встановити новий рівень агресії.

Незважаючи на рекордну кількість випущених балістичних ракет, реакція збройних сил і Повітряних Сил виявилася дієвою. Збиття десяти "Кінджалів" з випущених десяти свідчить про успішні заходи з оборони та потужні можливості української системи ПВО. Проте, висока концентрація ворожих ракет може спричинити серйозну загрозу, тому вимагає від військового керівництва країни подальшого удосконалення захисних стратегій.

До того ж, балістичні обстріли створюють загрозу безпеці та стабільності в регіоні, а окремо - націлені викликати паніку та значні жертви серед мирного населення, оскільки ці системи завдають ураження об'єктам в більшому радіусі ураження. За словами представника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, згідно з офіційними даними від ГУР, росіяни мають близько 900 високоточних далекобійних ракет – кілька сотень кожного типу. При цьому саме "Кинджалів" після масованої атаки 2 січня у росії могло залишитися десь з 30 ракет Х47М2.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.