Путін скасував заборону на ядерні випробування росії: у кремлі назвали причину

Читать на русском

Раніше очільник Кремля пояснив необхідність вийти з міжнародного договору тим, що його не підписали ані Китай, ані США

Читать на русском
путін, ядерні випробування
Закон путін підписав у четвер, 2 листопада

Раніше очільник Кремля пояснив необхідність вийти з міжнародного договору тим, що його не підписали ані Китай, ані США

Президент рф володимир путін підписав закон про відміну ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). Раніше цю ініціативу схвалили російська Держдума та Рада федерації рф. Перед цим очільник Кремля зазначив, що цей документ не ратифікували ані США, ані Китай.

Перед підписанням МЗС рф запевняло, що це рішення не спровокує нову гонку озброєнь. Закон набирає чинності з моменту його офіційного опублікування, тобто, з 2 листопада. Він був опублікований на сайті очільника кремля. 

Відомо, що договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань було прийнято 1996 року Генасамблеєю ООН. Документ, серед інших країн, ратифікувала росія, але не США та Китай, що, як заявив путін 5 жовтня на засіданні дискусійного клубу Валдай, дає владі рф можливість відкликати ратифікацію.

18 жовтня Держдума ухвалила відповідний закон, а 25 жовтня його схвалила Рада федерації. Заступник глави МЗС рф Сергій Рябков заявив 10 жовтня, що "не бачить прямого зв'язку" між можливою дератифікацією росією ДВЗЯВ і новою гонкою озброєнь.

"Все залежить від США: якщо Вашингтон піде руйнівним шляхом проведення ядерних випробувань (...) Якщо вони підуть цим шляхом, тоді спрацює та позиція, яка була заявлена президентом рф, що ми будемо змушені віддзеркалити і це. Ось тоді виникне зовсім інша ситуація, але відповідальність за те, виникне вона чи не виникне, на Вашингтоні", - сказав представник ворожого міністерства.

Ядерний шантаж росії

2 листопада видання Financial Times повідомило, що Кремль майже повністю викреслив ядерні погрози зі своєї риторики. Це сталося після попереджень з боку країн Заходу та давнього московського партнера - Китаю. І хоч на початку повномасштабного вторгнення володимир путін обіцяв, що готовий застосувати всі методи "для захисту суверенітету", вже восени він відкинув можливість застосування тактичної ядерної зброї.

25 жовтня з державного випробувального космодрому "Плесецьк" по полігону "Кура" на Камчатці рф здійснила пуск міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс", а з акваторії Баренцевого моря з атомного підводного крейсера "Тула" - пуск балістичної ракети "Синява". Таким чином армія ворога нібито відпрацювала завдання удару "у відповідь".

Зазначимо, що тренування відбулися майже за тиждень до підписання путіним закону про дератифікацію договору про заборону ядерних випробувань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.