У НАТО обговорювали "фізичну відповідь" на можливе застосування Кремлем ядерної зброї проти України
Кремль майже повністю викреслив ядерні погрози зі своєї риторики. Це сталося після попереджень з боку недружніх росії країн Заходу та давнього московського партнера - Китаю. І хоч на початку повномасштабного вторгнення володимир путін обіцяв, що готовий застосувати всі методи "для захисту суверенітету", вже восени він відкинув можливість застосування тактичної ядерної зброї.
Між двома заявами відбулася низка подій. Зокрема у НАТО говорили про можливість "фізичної відповіді" росії у разі, якщо держава-агресор завдасть ядерного удару по Україні. Про це пише Financial Times з посиланням на діючих та експосадовців.
Видання пригадало, що російський диктатор у промові напередодні повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року вперше натякнув на можливість завдати обмеженого ядерного удару по Україні. За деякий час, після часткової окупації чотирьох регіонів України, путін пообіцяв "використовувати всі засоби, які є в нашому розпорядженні" для захисту захоплених територій.
Це спонукало США, Велику Британію та Францію пригрозити росії відповіддю за допомогою так званих конвенційних озброєнь. Також, за даними видання, в березні 2023, під час візиту в росію, лідер Китаю Сі Цзіньпін застеріг путіна від використання ядерної зброї. Окрім цього джерела видання вказують, що у НАТО, не конкретизуючи, обговорювали "фізичну відповідь", якщо рф завдасть ядерного удару по території України.
Після цього, восени 2022 року, путін заявив, що використання тактичної ядерної зброї не має "ані політичного, ані військового сенсу". Згодом він майже припинив говорити про ядерні погрози. Водночас, за даними видання, зараз Кремль вдається до теми ядерної зброї, щоб стримувати військову підтримку України з боку Заходу.
2 листопада стало відомо, що президент рф володимир путін підписав закон про відкликання росією ратифікації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Минулого тижня в росії вже відбулися навчання стратегічних ядерних сил під особистим керівництвом путіна.
Так, 25 жовтня з державного випробувального космодрому "Плесецьк" по полігону "Кура" на Камчатці РФ здійснила пуск міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс", а з акваторії Баренцевого моря з атомного підводного крейсера "Тула" - пуск балістичної ракети "Синява". Таким чином армія ворога нібито відпрацювала завдання удару "у відповідь".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.