Путін повинен поступитися територіями та відмовитися від сили - Келлог

Спецпредставник президента США додав, що Росія щоб заключити угод має не лише віддати українські території, а, можливо, зменшити армію та не створювати союз із Китаєм, КНДР та Іраном

Кіт Келлог
Вашингтон посилює тиск на Росію, включаючи санкції, ізоляцію та вимоги поступок

Спецпредставник президента США Кіт Келлог заявив, що мирне врегулювання конфлікту має передбачати територіальні поступки з боку Володимира Путіна. Окрім цього від російського правителя може бути потрібна відмова від подальшого застосування військової сили. Також не менш важливим буде зменшити армію та не створювати союз із Китаєм, КНДР та Іраном. 

Таку позицію він озвучив під час зустрічі з міністрами закордонних справ України та країн Європи в рамках Мюнхенської безпекової конференції. За словами Келлога, Кремль не демонструє намірів скорочувати військові сили, однак Вашингтон продовжить тиснути на Росію, зокрема, через санкції у нафтовому секторі. Чиновник визнав, що обмеження діють не в повній мірі, оскільки російська економіка знаходить лазівки для обходу санкцій, зокрема, завдяки так званому "тіньовому флоту", який переважно діє у Балтійському морі.

Окрім цього, Келлог наголосив, що США прагнуть підірвати альянси Росії з Північною Кореєю, Китаєм та Іраном, а також розробити комплексний план, який дозволить зберігати тиск на Москву та її союзників. Водночас, на думку посадовця, поступки у переговорах мають бути двосторонніми, що викликало дискусію серед союзників.

Німецький міністр оборони Борис Пісторіус висловив занепокоєння тим, що США можуть погодитися на поступки ще до початку переговорів. Крім того, він відкинув вимогу президента США Дональда Трампа до країн НАТО збільшити витрати на оборону до 5 відсотків внутрішнього валового продукту (ВВП) країни. Для Німеччини це означало б, що майже кожен другий євро має бути скерованим на оборонні витрати. Німці не можуть стільки витрачати на оборону, бо це для них задорого. 

Головні заяви на Рамштайні

Раніше під час зустрічі у форматі "Рамштайн" глава Пентагону Піт Гегсет заявив, що повернення України до кордонів 2014 року та її вступ до НАТО є малоймовірними. Він наголосив, що переговори щодо врегулювання конфлікту вестимуться як із Путіним, так і з Зеленським, але жодна зі сторін не отримає всього, чого хоче.

Однак міністр оборони України Рустем Умєров наголосив, що Київ не змінює своєї позиції щодо членства в Альянсі. Президент також додав, що не зніме членство України в НАТО зі столу переговорів. Це головна гарантія того, що Росія не нападе у майбутньому. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube