Путін помер: хто і навіщо грає в цю гру та чим вона небезпечна

Читать на русском

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що російські інформаційні вкиди про смерть путіна є частиною підготовки до його президентської кампанії

Читать на русском
Путін помер
Путін помер

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що російські інформаційні вкиди про смерть путіна є частиною підготовки до його президентської кампанії

Останнім часом анонімні телеграм-канали, підконтрольні рф, активно розповсюджують чутки про смерть президента росії володимира путіна. На кого розрахована ця інформація та який психологічний вплив має на українців та міжнародну спільноту? 

Путін помер: хто і навіщо грає в цю гру та чим вона небезпечна 1

Нещодавно анонімні російські телеграм-канали знову опублікували новини про смерть путіна. Він нібито помер 26 жовтня у своїй резиденції на Валдаї, лікарі о 20:42 припинили реанімацію і констатували смерть. Особиста охорона нібито замкнула медичний персонал за вказівкою секретаря радбезу рф Миколи Патрушева, а «президентське тіло помістили в морозильну камеру». Водночас, російський професор Валерій Соловей, який раніше запевнив всіх в існуванні двійників Путіна, 27 жовтня 2023 року у своєму каналі теж заявив про «смерть президента».

Путін помер: хто і навіщо грає в цю гру та чим вона небезпечна 2

 

«Він помер, абсолютно точно. Він помер о 20:40 у четвер 26 жовтня. Безповоротно, остаточно. Принизливо, правда, але абсолютно заслуженно. Ніяких сумнівів в його фізичної смерті не існує», - заявив Соловей.

Заява широко розійшлася як в українських, міжнародних і російських опозиційних ЗМІ. Однак диктатора вже вдруге «реанімував» прес-секретар Дмитро Пєсков.

«Та ні, з ним все добре. Абсолютно», - заявив Пєсков, коментуючи інформацію пабліків.
Шкода від дезінформації про смерть Путіна

Путін помер: хто і навіщо грає в цю гру та чим вона небезпечна 3

 Українці та громадяни інших країн можуть зазнати шкоди від дезінформації про смерть путіна. Адже світ особливо чекає на смерть однієї людини, яка розв'язала війну проти України. Тому люди готові вірити будь-яким, навіть неперевіреним чуткам.

«Чомусь суспільство переконано, якщо путін помре, то припиниться війна в Україні, бо відбудеться зміна політичної еліти в росії, якій начеб-то ця війна не потрібна», - каже психолог Олег Шимаховський. - Насправді це бажання настільки велике та нестерпне, що є навіть різні закриті групи у соцмережах, де щодня пишуть чи помер диктатор. На жаль, думки та емоції не матеріалізуються. Поки людство перебуває у заповітних мріях, війна вимагає повною концентрації як на фронті, так і в тилу. Психологічний аспект ведення війни – є одним із ключових. Світу не варто розслаблятися та чекати, що ситуація сама вирішиться».

Крім того, експерти зазначають, що у будь-якому разі після смерті путіна в росії буде період внутрішньої конфронтації. Яка навряд чи одразу вплине на фронт і не варто сподіватися на швидке завершення війни та виведення російських військ із території України, повернення Криму тощо. Тому нашим союзникам не можна зменшувати допомогу Україні та припиняти постачання нам зброї.

«Чутки навколо смерті путіна особливо нам приємні та радісні. Але варто розуміти, що ця інформація призначена не лише для розхитування української аудиторії, а в тому числі, для того, щоб подивитися на реакцію всередині самої Російської Федерації. А хто і як буде реагувати, у тому числі, з представників еліт. Це такий собі психологічний експеримент. На інформаційну війну в рф виділяються десятки мільйонів доларів. Це завжди дешевше, якщо порівнювати з витратами на полі бою», - розповів політолог Олександр Загоруйко.

Своєю чергою, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вважає, що російські інформаційні вкиди про «смерть путіна» є частиною підготовки до його президентської кампанії.

«Це все спецоперація рф, яка в такий спосіб готує передвиборчу кампанію путіна. Маємо розуміння що у березні наступного року ця істота має намір очолювати цю терористичну територію. І зараз по технологіях, які вони розробляють у такій спосіб - звертають увагу на нього, потім як Христос воскрес, так і у них Путін має «воскреснути» і має починати тур по всій Росії», - сказав Данілов.

Літо на закаті. Закруток повний льох. Тільки сумно в хаті... Путін ще не zдох

Очікування швидкої смерті путіна давно підігрівалися інформацією російських незалежних ЗМІ, західних та українських розвідок про невиліковну хворобу. Адже останні місяці диктатор то невиразно говорив, то підозріло тримався за стіл у кремлі. А його зустрічі зі світовими лідерами та підлеглими за довгим столом взагалі породили неабияку хвилю жартів. Отож, поки російські пабліки активно розганяли повідомлення про нібито «смерть» бункерного діда, українці теж встигли відреагувати на новину чисельними мемами, віршами та політичними карикатурами.

Путін помер: хто і навіщо грає в цю гру та чим вона небезпечна 4

 «Одним з напрямків інформаційного фронту є розповсюдження мемів, анекдотів, пародій і політичної карикатури. В YouTube вже давно з'явилися відеоуроки навчання грі на музичних інструментах популярної пісні, яку так люблять співати футбольні фанати. Таких прикладів безліч. Це спосіб швидко зняти психологічне напруження та посміятися з ворога», - каже психологиня Олена Кановська.

Вона підкреслила, що основними завданнями військової пропаганди протягом усіх світових війн у двадцятому столітті є створення позитивного образу «своїх» за допомогою поширення «високих» символів і безжальне приниження та висміювання «ворога».

Щоб тебе стару собаку, ботексного короля.
ЗСУ взяли за сраку й прив’язали десь до пня.
Щоб тобі лани широкі і Дніпро і кручі,
Стали прям поперек горла, за війну та Бучу.
Щоб рашисти-окупанти мов роса на сонці,
Розтворились та пропали ще в твоїй сторонці.
Руки геть від України, забери своє багно,
Бо ти вже не вова путін, одним словом ти - г*вно.
Нас чекає лиш дорога - вічність, успіх та життя.
Україна в щасті буде, оркостану - забуття.
Автор: Пасічнюк В.Р

Нині жарти стали ще однією зброєю.У теорії пропаганди жарти над ворогом є базисом – через візуальні засоби вимкнути у свідомості людей запобіжник мирного часу і налаштувати їх на агресивний військовий лад, коли цінність життя нівелюється і ворог сприймається вже не як подібна тобі людська особа, а відбувається замінник на певний, негативний образ. Це дозволяє акумулювати додаткові сили на боротьбу. Адже постійний стрес та переживання дуже виснажують весь організм людини під час війни. Новини переповнені жахами та смертями. Тому українці шукають способи зняти напруження через сміх.

Путін помер: хто і навіщо грає в цю гру та чим вона небезпечна 5

Водночас, принижуючи ворога, не варто забувати про його силу. Не можна розслаблятися в очікуванні щасливого дня смерті бункерного діда. Поки останній рашистський солдат не вийде з нашої території, нам не буде спокою. Майже все російське суспільство зомбовано, воно чекає на «денацифікацію України» вже котрий рік, а її все немає. Росіяни і після смерті Путін так само будуть нас ненавидити і вважати, що ми повинні зникнути з мапи світу. Тому варто ретельно перевіряти будь-яку неофіційну інформацію та жартувати над ворогом зі зброєю у руках.

Наталя Толуб

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.