Пункти обміну валют примусять платити додаткові податки: чи вплине це на курс гривні

Часи, коли обмінники сплачували мінімальний податок на прибуток скоро сплинуть

Пункти обміну валют примусять платити додаткові податки: чи вплине це на курс гривні

29 серпня комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради рекомендував парламенту прийняти законопроєкт №7655. Він стосується авансових внесків з податку на прибуток для обмінників.

В Україні щонайменше 80 тисяч гривень доходу щомісяця заробляє в середньому один обмінний пункт за розрахунками Нацбанку. З майже 4000-a обмінників у мирному 2021-у році галузь сплатила аж 7 млн. грн. податків. Такі цифри приводить голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, надходження до бюджету з одного пункту обміну становили близько 1700 грн на рік.

«Це означає, що значна частина грошей в обмінниках пройшла повз армію, пенсіонерів та переселенців у кишені власників обмінників», - наголосив Гетманцев.

Що зміниться

Інформатор писав, що згідно із законопроєктом, власники обмінників повинні будуть щомісяця сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток за кожний пункт обміну валют. Сума буде фіксованою – 19 тис. 500 грн (трикратний розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня – ред.). Авансовий внесок буде невід’ємною частиною податку на прибуток. А сплачені аванси зменшуватимуть податок, розрахований за результатами року.

Якщо власники обмінників не сплатять всі податки, то їх чекає штраф, який розрахують у відсотках від суми заборгованості. За оцінками Гетманцева, таким чином надходження до державного бюджету складуть близько мільярда гривень по року.

Це не має вплинути на курс валют. Проте має зменшити маржу (надприбутки) від одного з найбільш прибуткових бізнесів, особливо у кризові часи – обміну валют.

Раніше Інформатор повідомляв, що НБУ заборонив обмінникам виставляти табло з курсом валют

Ірина Логуш

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube