Провали Шахтаря й Кривбасу та перемоги аутсайдерів: 14 тур УПЛ

Після цього туру в Лізі з'явився новий лідер

Кривбас більшість матчу грав у меншості, але перший гол пропустив у рівних складах
Шахтар мало що створив у матчі проти Дніпра-1

Українська Прем’єр-ліга не припиняє нас шокувати. В цьому турі сталися кардинальні зміни серед лідерів, нарешті перемогла Олександрія, не було нічиїх, а окремі аутсайдери покращили свої позиції.

Про все це в огляді Інформатора.

Полісся 2:1 Металіст 1925

Металіст 1925 ледь не створив другу сенсацію - перегравши Чорноморець, команда приїхала до Житомира, де була дуже близькою до нової сенсації. Понад годину гості вели в рахунку, але три результативні заміни Калитвинцева по перерві - і Шастал з Грицуком рятуюють Полісся від поразки. Новачок УПЛ зберігає лідерські позиції.

• Полісся - Металіст 1925 2:1 (0:1; 2:0)
    Голи: Шастал, 64; Грицук, 83 (п) - Юсов, 14

Оболонь 0:1 Ворскла

У грі з Оболонню полтавчани продовжили свою безпрограшну серію - хоча були всі шанси завершити матч внічию. На відміну від легкої перемоги в Кубку, в цій грі Ворсклі довелося докласти чимало зусиль. На шляху став воротар пивоварів Кичак: він тягнув усе, що летіло в його ворота, кожен сейв - витвір мистецтва. Єдиний пропущений гол з пенальті забив Степанюк. Цього виявилося вдосталь для перемоги. Всі шанси на тривалу результативну серію Полтави є і в наступному турі проти ЛНЗ.

• Оболонь - Ворскла 0:1 (0:0; 0:1)
    Гол: Степанюк, 67 (п)

Колос 2:0 Минай

Для середини таблиці важливою стала перемога Колоса. Ковалівці вже в першому таймі змогли оформити два голи, хоч сама гра вийшла доволі рівною. Бурда оформлює гол+пас, воротар Фесюн - черговий сухий матч, а Минай розтягує безвиграшну серію в УПЛ до 14-ти ігор. "Окрасою" стала червона картка для Мельника - у меншості ужгородці не спромоглися зробити нічого впливого на результат.

• Колос - Минай 2:0 (2:0; 0:0)
    Голи: Мілько, 18; Бурда, 35
    Видалення: Мельник, 49

Зоря 1:2 ЛНЗ

Зорі без тренера стало ще гірше, цього разу свого удару завдав ЛНЗ. Черкащани всю гру диктували власні правила, вели в рахунку та відігралися з нічиєї в перемогу лише за кілька секунд. Гру на собі витянув неймовірний Пасіч. Луганці застрягають у підвалі УПЛ, назбиравши й купу непотрібних карток. А от гості мають вже три гри без поразок.

• Зоря - ЛНЗ 1:2 (0:1; 1:1)
    Голи: Алефіренко, 88 - Пасіч, 6, 89

Чорноморець 2:3 Рух

Нова поразка для Чорноморця. Починалося все непогано: вдалося відіграти м’яч та вийти вперед. Але видалення Гучека кардинально все змінило і львів’яни за 15 хвилин виривають камбек. 2:3 - одесити програли три з останніх п’яти матчів, далі Дніпро-1. А от Руху вдається втриматися біля зони єврокубків.

• Чорноморець - Рух 2:3 (1:1; 1:2)
    Голи: Дідик, 29 (аг); Бадібанга, 58 - Пастух, 9; Таллес, 72; Плюман, 87
    Видалення: Гучек, 69

Кривбас 0:2 Динамо

Гра, яка більше запам’ятається Ванатом та його падінням: сумнівне видалення для Кривбасу, зароблене в самому початку гри, позбавило криворіжців рівності. Малюнок гри було зламано з перших хвилин, чим вдало скористалися кияни. Динамо легко забило два голи та, після невдалої серії, починає нову гонитву за лідерами. Це перша перемога СаШо на чолі киян.

• Кривбас - Динамо 0:2 (0:2; 0:0)
    Голи: Ванат, 5; Караваєв, 27
    Видалення: Бескоровайний, 12

Олександрія 1:0 Верес

У ції грі Олександрії вдалося перервати дві жахливі серії: перша перемога в УПЛ за понад три місяці та перший гол за півтора місяці. Жертвою став Верес: у матчі "ліги з водного поло" Олександрія частіше допливала до чужих воріт та навіть заробила пенальті: своє слово сказав голкіпер Когут, потягнувши удар Джевані. Дощовиту гру гольовою комбінацією вдалося завершити саме господарям: головою забив джокер Альвіна.

• Олександрія - Верес 1:0 (1:0; 0:0)
    Гол: Альвіна, 84

Шахтар 1:3 СК Дніпро-1

Головний матч туру став головною цукерочкою: СК Дніпро-1 дуже легко розібрався із Шахтарем. Дніпряни забили майже всі свої моменти, а голкіпер Волинець закрив ворота від ударів гірників. Підопічним Пушича вдавалося зовсім мало, а їх удари мали більше відчаю, ніж точності. Спортклубівці перемагають чемпіона та виходять на чисту першу позицію. Відзначимо й дуже красиві голи Гуцуляка та Лєднева.

• Шахтар - Дніпро-1 1:3 (1:1; 0:2)
    Голи: Сікан, 5 - Сарапій, 41; Гуцуляк, 51; Лєднєв, 56

Турнірне становище

СК Дніпро-1 обходить Кривбас та Полісся й наодинці очолює таблицю. Шахтар і Динамо все ще непристойно далеко від першого місця, перемога Олександрії залишає на дні Зорю, а ЛНЗ та Ворскла стають ближчими до першої половини таблиці.