Проти «ПриватБанку» і «Ощадбанку» проведуть розслідування через завищені тарифи на послуги

Проти «ПриватБанку» і «Ощадбанку» проведуть розслідування через завищені тарифи на послуги

Проти «ПриватБанку» і «Ощадбанку» проведуть розслідування через завищені тарифи на послуги

15 квітня Антимонопольний комітет України порушив справу проти АТ КБ «ПриватБанк» та АТ «Ощадбанк» за фактом зловживання монопольним становищем на ринку послуг еквайрингу. Якщо бути простіше, при оплаті карткою через термінал, торговельна мережа платить комісію, якій бути не повинно. Зараз пояснимо, чому.

Розплачуються «по безналу» за товар споживачі завдяки послузі еквайрингу. Покупець оплачує вартість продукту з використанням електронних платіжних засобів завдяки тому, що продавець дає йому таку можливість, надаючи термінал, підключений до платіжної системи, - повідомляє Інформатор,посилаючись на АКМУ .

Для цього продавці співпрацюють з банками, які є учасниками платіжної системи і набули статусу еквайра. За умовами договору, між банком-еквайром і продавцем передбачена оплата останнім послуг еквайрингу.

У свою чергу, банки-еквайєри сплачують банкам-емітентам (випускають платіжні картки) міжбанківську комісію - інтерчейндж, розмір якої встановлюється міжнародними платіжними системами (для всіх банків однаковий, але різний для типу картки, виду діяльності продавця тощо). Всю суму такої комісії отримує банк-емітент.

Якщо банк-емітент і банк-еквайєр - один і той же банк, при розрахунках не проходить міжбанківська операція, а тому і немає підстав включати до тарифу з еквайрингу комісійну винагороду інтерчейндж.

Крім інших «дрібних» банків, «ПриватБанк» і «Ощадбанк» можуть надавати послуги еквайрингу з територіальним покриттям по Україні в повному обсязі. Тому найбільші торговці зазвичай обирають послуги одного або відразу двох цих банків.

Відомо, що «Ощадбанк» і «ПриватБанк» встановлювали завищені комісії за операціями, які не несуть витрати на інтерчейндж. Тобто, за відсутності необхідності сплачувати інтерчейндж, банк-еквайєр не змінив розмір комісії за еквайринг. Відповідно, торговельна мережа оплачувала певну послугу, незалежно від її наповнення, хоча, за фактом, не повинна була цього робити.

Так, тарифи за послуги, які проходять в рамках однієї банківської установи, завищені. І саме такий стан речей було розцінено Комітетом як можливе порушення конкурентного законодавства. Остаточних висновків ще немає.

У такій «поведінці» АТ «Ощадбанк» і АТ КБ «ПриватБанк» вбачаються ознаки монопольного (домінуючого) положення на ринку послуг еквайрингу. Остаточне визначення положення відповідачів (зокрема, це одноосібна або колективна монополія) Комітет дасть після відповідного розслідування.

Раніше ми повідомляли, що «ПриватБанк» виставлять на продаж,- про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив глава НБУ.

Також писали, що екс-главу «ПриватБанку» Олександра Дубілета оголосили в розшук .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube