Протести у Грузії: опозиція закликає знову виходити на мітинг після силового розгону

Нову акцію протесту запланували на вечір 29 листопада біля будинку парламенту

Протести у Грузії
Опозиція у Грузії кличе на нові акції протесту

Протести у Грузії набирають обертів. Після силового розгону мітингувальників опозиція закликала знову виходити на мітинги під будівлю парламенту. Нову акцію протесту анонсували на вечір п'ятниці, 29 листопада. Мітингувальники відстоюватимуть проєвропейський курс країни. 

Як повідомляє "SOVA", один із лідерів коаліції "Єдність", лідер партії "Стратегія Агмашенебелі" Георгій Вашадзе заявив, що 29 листопада о 19:00 за місцевим часом біля парламенту збереться нова акція протесту. Опозиціонер закликає "боротися до перемоги", наголошуючи, що "зупинятися більше не можна".

"Ми повинні натиснути і переламати цю систему, цей самопроголошений режим, який оголосив нам: забудьте про Європу, Росія вже тут!", – заявив Вашадзе.

Протести у Грузії: що відомо

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе 28 листопада оголосив, що країна відмовляється від переговорів щодо вступу до Євросоюзу щонайменше до кінця 2028 року. У відповідь на це в центрі Тбілісі зібралося кілька тисяч протестувальників, між ними та поліцією сталися сутички. У ніч на 29 листопада грузинська поліція затримала десятки людей, під час розгону протесту постраждали протестувальники, журналісти та силовики.

За даними МВС Грузії, минулої ночі поліція затримала 43 особи. Щодо них склали адміністративні протоколи про дрібне хуліганство та про непокору поліції. Також ведеться розслідування за кримінальними статтями про псування майна та напад на поліцейських. 

Поліція затримала 43 особи на протестах у Грузії
Поліція затримала 43 особи на протестах у Грузії

Для розгону протестувальників грузинський спецназ застосував "спеціальні засоби"  — водомети та перцевий спрей. Застосування сили з особливою жорстокістю зафіксовано щодо журналістів — постраждали близько 15 осіб. Число постраждалих серед протестувальників наразі що точно невідоме.

Силовики використовували для розгону мітингувальників водомети та перцевий спрей
Силовики використовували для розгону мітингувальників водомети та перцевий спрей

Під час протестів до учасників приєдналася президент Грузії Саломе Зурабішвілі. Вона звернулася до грузинів, заявивши, що уряд оголосив війну своєму народу.

Відмова влади Грузії від вступу до ЄС

Протести в Грузії розпочалися після оголошення прем'єр-міністра країни від "Грузинської мрії" Іраклія Кобахідзе про відмову від вступу до ЄС та європейських грантів до кінця 2028 року. Перед рішенням уряду про зупинення євроінтеграції Європарламент затвердив резолюцію, яка не визнає результатів парламентських виборів у Грузії. У документі йдеться, що вибори, що пройшли, не відповідали міжнародним стандартам і зобов'язанням Тбілісі з організації вільного і чесного голосування. Інтеграція країни до ЄС та НАТО прописана у грузинській Конституції.

Колишній очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що протести у Грузії є дзеркальним відображенням протестів, що відбувалися в Україні у листопаді 2013 року. Українці, за його словами, дуже добре розуміють природу цих протестів. Кулеба наголосив, що зараз грузини борються не просто за проєвропейську позицію, а за власну свободу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube