Захопили парламент, на черзі президентство: проросійська "Грузинська мрія" оголосила кандидата на виборах в Грузії

Правляча проросійська політична партія Грузії висунула у президенти ексфутболіста Кавелашвілі

Вибори президента Грузії
Це рішення представники грузинської опозиції вже назвали продовженням свідомої антизахідної політики

Проросійська грузинська правляча партія "Грузинська мрія" висунула власну кандидатуру на посаду президента. Ним став колишній футболіст Міхеїл Кавелашвілі. Він відомий, як критик західних країн, зокрема США та членів Європейського Союзу, що цілком вписується у проросійську політику, яку проводить грузинський уряд.

Про це повідомив проєкт Радіо Свобода "Эхо Кавказа". Зазначається, що про кандидатуру Кавелашвілі оголосив так званий "почесний голова", а насправді реальний власник "Грузинської мрії", пов'язаний з РФ олігарх та мільярдер Бідзіна Іванішвілі.

"Чесність, справедливість, патріотизм і принциповість – якості, які вирізняють Михайла Кавелашвілі. Він найкраще втілення грузинського чоловіка за своєю природою. Він чудовий чоловік і батько чотирьох дітей... Я впевнений, що Михайло Кавелашвілі повністю відновить гідність, тимчасово забрану в інституту президента", – заявив він.

Це рішення представники грузинської опозиції вже назвали продовженням свідомої антизахідної політики. Зокрема представниця "Єдності – Національного руху" Хатія Деканоїдзе нагадала, що Кавелашвілі відомий, як один з найбільших критиків Заходу.

"Ми можемо жартувати, але Іванішвілі зробив своїм президентом найвидатнішого антизахідника. Хам і неосвічений, він особливо різко критикує США і ЄС. Це відображає його бачення країни і народу" – повідомила вона.

Що відомо про Кавелашвілі

Міхеїлу Кавелашвілі 53 роки, кар'єру футболіста він давно завершив. Він буде не першим грузинським ексфутболістом у лавах проросійської партії – в них вже є мер Тбілісі Каха Каладзе, теж колишній футболіст.

Кавелашвілі шість разів був чемпіоном Грузії з футболу. В 1995 році грав за російський клуб "Спартак-Аланія", який того року став чемпіоном Росії. Окрім цього, грав за британський "Манчестер Сіті" та низку швейцарських футбольних клубів.

У політиці Кавелашвілі очолює антизахідну маргінальну проросійську партію з пафосною назвою "Сила народу". Партія відома антизахідною риторикою та підтримкою так званих "традиційних цінностей".

Вибори президента Грузії цього року відбудуться по-новому

В Грузії вибори президента пройдуть 14 грудня 2024 року, інавгурація нового голови держави відбудеться 29 грудня – проросійська партія дуже поспішає змістити невигідну їм проєвропейську Саломе Зурабішвілі. Саме тому навіть другий тур виборів, якщо в ньому буде потреба, теж відбудеться 14 грудня.

При цьому населення Грузії на цих президентських виборах нічого не вирішує та ні на що не впливає. Вперше за всю пострадянську історію Грузії президента буде обирати так звана виборча колегія – у тому числі 150 депутатів парламенту Грузії, члени Верховних рад Аджарії та Абхазької автономної республіки (у вигнанні), загалом 300 осіб.

Перемога Кавелашвілі здається цілком можливою, оскільки 61 депутат від опозиції, можливо, не буде брати участь у засіданні. Опозиція не визнає легітимність "виборів" у парламент, які нещодавно пройшли в Грузії.

Парламентські "вибори" та протести у Грузії: що відомо

Парламентські вибори в Грузії відбулися 26 жовтня. За їхніми результатами правляча партія "Грузинська мрія" отримала 89 мандатів (53,93%) і здобула перемогу, опозиційна "Коаліція за зміни" - 19 мандатів (11,03%), а "Єдиний національний рух" - 16 мандатів (10,17%). Протестувальники вважають ці результати сфальсифікованими.

У ніч проти 18 листопада активісти опозиційної "Коаліції за зміни", очолюваної Нікою Гварамією, встановили наметове містечко біля університету, оголосивши новий етап боротьби. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що подасть до Конституційного суду позов щодо можливих фальсифікацій. Вона відмовилася визнавати перемогу "Грузинської мрії" та анонсувала протести. Також Зурабішвілі вважає таку "перемогу" в Грузії проросійських сил "російською спецоперацією".

Євросоюз також відреагував на ситуацію: глава євродипломатії Жозеп Боррель повідомив про намір направити до Грузії місію для розслідування порушень. Ситуація в країні залишається напруженою, а протестувальники не збираються зупинятися, вимагаючи скасування результатів виборів. Напередодні президент країни також заявила, що її можуть посадити до в'язниці після парламентських виборів. Проте тільки у разі, якщо проросійська партія "Грузинська мрія" здобуде перемогу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube