В НАТО опублікували офіційну заяву щодо членства України в Альянсі: яка умова запрошення

В Альянсі дійшли згоди, що шлях України до НАТО є незворотним та назвали умову, за якої Київ отримає запрошення

Україна в НАТО
Україну візьмуть в НАТО за наявності двох головних умов

Північноатлантичний Альянс офіційно опублікував заяву щодо членства України за підсумками саміту НАТО. Зазначається, що Україна отримає запрошення на вступ тільки тоді, коли виконає усі необхідні умови та буде мати згоду усіх союзників. Шлях України до НАТО в заяві названий "незворотним".

Про це говориться в офіційній спільній заяві членів НАТО за підсумками ювілейного 75-го саміту в Вашингтоні. Зазначається, що країни НАТО визнають, що майбутнє України знаходиться в Альянсі, а також підтримують право України обирати власний механізм безпеки.

"Ми ще раз підтверджуємо, що ми зможемо надіслати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли члени Альянсу погодяться та умови будуть виконані... Україна стає все більш оперативною та політично інтегрованою з Альянсом. Ми вітаємо конкретний прогрес, якого Україна досягла після Вільнюського саміту щодо необхідних демократичних, економічних і безпекових реформ. Поки Україна продовжує цю життєво важливу роботу, ми продовжуватимемо підтримувати її на незворотньому шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО", – сказано у заяві.

Також зазначається, що мостом до Альянсу є рішення як самого НАТО, так і рішення Ради Україна-НАТО, які ухвалили на саміті. Все це дасть результат у поєднанні з поточними діями членів Альянсу.

"Члени Альянсу продовжуватимуть підтримувати прогрес України в оперативній сумісності, а також додаткові реформи демократії та сектору безпеки, які міністри закордонних справ країн НАТО продовжуватимуть оцінювати через адаптовану Річну національну програму", – резюмували підписанти заяви.

Вступ України до НАТО

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що не може назвати точну дату вступу України до НАТО, але це станеться, коли серед членів Альянсу буде досягнуто консенсусу і бойові дії в Україні повністю припиняться. Столтенберг підкреслив, що після завершення війни необхідно забезпечити, щоб Україна мала можливості стримувати майбутню агресію з боку Росії, і що Україні потрібні надійні безпекові гарантії. Найкращою такою гарантією, за його словами, є стаття 5 Вашингтонського договору про заснування НАТО.

До цього часу НАТО створить постійну структуру для організації постачання зброї Україні та її фінансування. Цей процес має бути безперервним, щоб більше не підводити Київ, анонсував Генсек НАТО Єнс Столтенберг. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube