Пропаганда РФ вигадала новий фейк про Олену Зеленську з Bugatti Tourbillon: про що брешуть окупанти

Для переконливості пропагандисти використали відео з працівником автосалону

Пропаганда РФ вигадала новий фейк про Олену Зеленську
Олена Зеленська та російські фейки

Російська пропаганда не втомлюється створювати нові фейки про родину вищого політичного керівництва України, щоб дискредитувати його. Цього разу у поле зору фейкометників потрапила Олена Зеленська. Пропаганда РФ збрехала, що дружина президента України купила дорогий Bugatti Tourbillon. Ставка була на те, щоб оббрехати очільників України перед самітом НАТО.

У Центрі протидії дезінформації викрили новий фейк російської пропаганди. Там також зазначили, що пропагандисти подбали про максимальну переконливість "доказів": вони використали відео з працівником салону автомобілів, який розповідає про візит делегації з України.

У ЦПД з'ясували, що джерелом походження фейку стало французьке видання Verite Cachee. Цей сайтик створили 22 червня 2024, тобто декілька днів тому. На сайті окрім цієї брехні, містяться ще чотири матеріали, у яких висвітлюються події довкола війни РФ проти України з акцентом на російських спікерів.

Пропаганда РФ вигадала новий фейк про Олену Зеленську з Bugatti Tourbillon: про що брешуть окупанти 1

Важливо зазначити, що чоловік-працівник салону автомобілів має акаунт в Instagram. Там також присутні лише чотири публікації. Остання створена декілька днів тому. Відтак, у ЦПД припускають, що росіяни могли скористатися технологією дипфейку для створення цієї брехні.

Про що ще брехали пропагандисти РФ

Пропаганда РФ вигадала нову брехню про воїнів ЗСУ: буцімто вони хочуть знищити 90% росіян, а тих, хто вижив, перетворити на рабів. Такі побрехеньки почали за новими методичками масово вливати у голови населення РФ.

Також з'ясувалося, що у ЄС росіяни поширюють свою пропаганду через правозахисний фонд "Правдофонт". Через цей фонд російська пропаганда поширюється у понад 44 країнах. Z-пропаганда поширювала наратив, що воєнний стан незаконний, бо Україна не оголошувала війну. Також повідомлялося, що російська пропаганда розповсюджувала фейки про 113 бригаду ТрО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube