Громадяни вважають, що Україна корумпована зверху й донизу, однак основну провину покладають саме на парламент
Українці дуже негативно ставляться до Верховної Ради: абсолютна більшість вважають цей орган тотально корумпованим та винним у корупції, яка пронизує усю країну. Дісталося також і ТЦК (військкоматам), і місцевій владі, і антикорупційній вертикалі тощо. Втім, все ж в основній своїй масі громадяни ставлять питання щодо корупції саме до парламенту та його депутатів.
Про це свідчить соціологічне опитування групи "Рейтинг" за листопад поточного року, яке опинилося у розпорядженні "Інформатора". Негатив громадян до нардепів та Ради має дуже високий рівень.
Так, у тому, що парламент - корумпований орган, упевнені загалом 82% опитаних. 65% при цьому відповіли, що корупція в Раді є дуже поширеною, а 27% - "скоріше поширеною". Приблизно такі ж самі цифри (59% і 27% відповідно) отримали військкомати. Не сумніваються українці й у корумпованості місцевої влади та Кабміну.
До президента Зеленського, зазначимо, питань у суспільства в цьому плані значно менше. Лише 16% впевнені у повній корумпованості голови держави. Ще 21% схиляються до цього. Натомість 18% вважають, що Зеленський взагалі не має жодного відношення до корупції чи хабарництва, а 27% думають, що "скоріше не має".
Окремо зазначимо, що 60% упевнені в тому, що вище керівництво ЗСУ також є корумпованим. Протилежної думки дотримуються лише 28% опитаних.
Погляди українців стосовно корупції в державі майже повністю уніфіковані. Абсолютна більшість громадян, незалежно від віку, статі, регіону та навіть політичних поглядів вважають, що Верховна Рада тотально корумпована. Цей показник сягає 90-97%.
Абсолютно така ж ситуація повторюється в контексті питань про Кабмін, місцеву владу, ТЦК та навіть армійське керівництво. Цікаво хіба що наступне: на Півдні люди менше вірять у те, що Зеленський може бути корумпованим (33%) - на Сході та в Києві таких 40%. Також те, що президент є корупціонером, вважають 67% виборців порошенківської "Євросолідарності. Серед електорату самого голови держави таких усього 16%.
Та хто ж винен у такій повальній корупції в країні? Тут все дещо цікавіше. Власне, за думкою респондентів, у корупції в Верховній Раді винна - логічно - сама Верховна Рада. Такої думки додержується 41% опитаних. Ще 31% покладає вину на антикорупційні структури (НАБУ, САП, ВАКС та інших). А ще 26% звинувачують у корупції депутатів самих громадян України.
Цікаво, що на президента в цьому контексті вказують лише 19% (на Офіс президента - 15%). Стільки ж (15%) кивають на правоохоронців. 14% вважають, що винен Кабінет міністрів. А ще 5% українців чомусь звинуватили в корупції... військових ЗСУ.
А от у справі відповідальності за стан речей стосовно корупції думки розділилися по-іншому. 53% вважають, що все це - зона відповідальності антикорупційних структур. Ще 34% думають, що відповідати має президент (14% - що ОП). 26% назвали Верховну Раду, 17% громадян зробили відповідальними самих себе, а ще 14% - правоохоронців. 10% думають, що це місцева влада, а 9% - що Кабмін.
Нагадаємо, що вина - це юридичний термін, який означає, що людина скоїла злочин або порушила закон, і вона несе відповідальність за свої дії. Однак відповідальність включає не лише вину, але й обов'язки, які людина повинна виконати в результаті своїх дій. Таким чином, відповідальність може бути призначена навіть у випадку, якщо людина не була винною у скоєнні злочину, але вона все ще несе відповідальність за наслідки своїх дій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.