Про борг в «Качай гроші» жінка дізналася через додаток «Дія»: що вирішив суд

Читать на русском

Щоб забрати борг у квітні 2021 року компанія пішла до нотаріуса Київської області, а з документом від нього звернулася до приватного виконавця Дніпропетровщини

Читать на русском
Про борг в «Качай гроші» жінка дізналася через додаток «Дія»: що вирішив суд
При реєстрації злодії вказали адресу у Кривому Розі, хоча жертва ніколи там не була

Щоб забрати борг у квітні 2021 року компанія пішла до нотаріуса Київської області, а з документом від нього звернулася до приватного виконавця Дніпропетровщини

На початку грудня 2019 року у жінки пропав зв’язок від «Київстар». Поки розбиралися чому це сталося, хтось набрав кредитів від її імені. Про борги вона дізналася через застосунок «Дія».

Коли зв’язок відновився, жінці почали надходити SMS-повідомлення про оформлення кредитів з різних компаній: «GoFinGo», «Еврогроші», «Грошик», «Укрпозика», «MyFin», «Кредит Центр», «MyCredit», «Moneyboom», «Займ 24» та «CLY». Всі, крім останньої відмовили шахраям у позиках.

Проте була ще одна компанія, яка дала злодіям кредит. Жінка вважала, що поки її мобільний телефон був заблокований шахраями, за дублікатом SIM-карти вони отримали позику ще у «Качай гроші». Однак вона була впевнена, що якщо жодних угод не укладала та кредитні кошти не отримувала, то все буде добре.

Про всяк випадок вона написала заяву до поліції. Поки там розслідували злочин, постраждала звернулась до суду.

Що було у суді

Жінка просила скасувати борг в «Качай гроші» та сплатити за неї судові витрати та оплатити працю адвоката. На це представник компанії-кредитора впевнено заявив, що в перші дні грудня 2019 року саме вона зверталася до них з проханням надати позику.

Коли справа потрапила до суду жінка нібито була вже винна понад 19 тис. грн. Тому у квітні 2021 року «Качай гроші» пішов до нотаріуса Київської області, а з документом від нього звернувся до приватного виконавця Дніпропетровщини.

Через те, що жертва злочинців не брала позику, вона не очікувала на повідомлення про борг. Про нього вона дізналася випадково, коли зайшла у застосунок «Дія».

Під час розгляду справи у суді виявилося, що шахраї при реєстрації вказали адресу у Кривому Розі, хоча жінка була зареєстрована на Вінниччині та ніколи не була у місті шахтарів та металургів. До того ж нотаріус не перевірив, чи дійсно існує саме такий борг та чи знає жінка, що його планують стягнути примусово.

Щоб це перевірити суд витребував у «Качай гроші» всі документи по угоді, але отримав лише копію договору. Про виписку з рахунку по заборгованості, копію заяви щодо звернення до нотаріуса, копію вимоги про борг та про погашення заборгованості, судячи зі всього, забули.

Суддя визнав, що нотаріус дав «зелене світло», щоб компанія забрала з рахунку гроші, не перевіривши чи дійсно саме таку суму жінка повинна була повернути та без засвідченого кредитного договору.

Через промахи з нотаріусом та тому, що компанія не довела, що клієнтка була саме з Кривого Рогу борг скасували. Таке рішення прийняв у січні 2023 року суддя Гайсинського районного суду Вінницької області Сергій Дєдов та постановив, що «Качай гроші» має заплатити жінці понад 6 тис. грн судових витрат, в тому числі на оплату адвоката.

Чи вдалося скасувати інші борги?

Проте історія з «Качай гроші» була не єдиною, де жертві злочинців потрібно було доводити свою правоту. На середину березня 2023 року призначено засідання в іншій справі щодо угод з компаніями «ЗАЙМЕР» та «КЕШ ТУ ГОУ». 

З першої судової справи відомо, що «ЗАЙМЕР» (працює під брендом «CLY») чекає від жінки сплати понад тисячі гривень боргу.

Як правильно відмовитися від кредиту

В Національному банку радять добре зважити, чи конче необхідні вам «швидкогроші» під великі відсотки. Можливо, варто відмовитись від певної покупки, щоб не потрапити у фінансову кабалу.

Варто дотримуватися простих правил. Обирайте установи, які мають відповідні ліцензії.

«Перш ніж оформлювати кредит, з’ясуйте його основні умови. Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять у НБУ.

Інформатор писав, що у жінки вкрали SIM-картку Vodafon та отримали позику в MyCredit. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.