ПриватБанк звинуватили у втраті грошей під час оформлення допомоги: що вирішив суд

Читать на русском

У березні 2023 року суддя районного суду Київської області з’ясовував, чи дійсно кошти списувалися після блокування картки та чи мають до цього відношення співробітники ПриватБанку

Читать на русском
ПриватБанк звинуватили у втраті грошей під час оформлення допомоги: що вирішив суд
Жінка наполягала, що вона нікому дані по карті не повідомляла

У березні 2023 року суддя районного суду Київської області з’ясовував, чи дійсно кошти списувалися після блокування картки та чи мають до цього відношення співробітники ПриватБанку

2 січня 2023 року жінка дізналася, що з її рахунку у ПриватБанку зникли гроші. Вона негайно звернулась на гарячу лінію банку, щоб заблокувати картку.

Спочатку менеджер ПриватБанку повідомила, що кошти списували двічі. Спочатку забрали 37 гривень, а потім 3000 гривень. Одразу під час розмови склали дві заяви про шахрайство, які передали службі безпеки банку.

Згодом жертва шахрая дізналася, що загалом з її рахунку зникло 7 тисяч 892 гривні (еквівалент $210,73). Тобто понад 4 тисячі гривень могли забрати з рахунку вже після блокування картки. Як вважала жінка, це могло свідчити про можливу причетність працівників банку до злочину.

Тому вона одразу звернулася до поліції й там відкрили кримінальне провадження №120231116150000004 за фактом шахрайства. В поліції жінку визнали потерпілою.

Однак жертва злочину звинувачувала банк у тому, що він начебто не догледів за її грошима. Тому вона звернулася до суду.

Що було у суді

Жінка розраховувала, що ПриватБанк поверне їй зниклі з рахунку кошти. Окремо вона планувала отримати 50 тисяч гривень компенсації.

За словами клієнтки банку, вона нібито нікому не повідомляла дані по своїй картці. Жінка розраховувала, що той після її звернення негайно поверне вкрадені гроші, але цього не сталося.

У відповідь на це адвокат ПриватБанку заявив, що фінустанова нічого не порушувала. Це справа рук шахраїв, а жінка потрапила у пастку, хоча сама цього спочатку могла й не помітити.

Служба безпеки ПриватБанку провела перевірку та з’ясувала, що жінка перейшла за посиланням про начебто отримання допомоги. На підставному сайті вона ввела дані для входу у Приват 24. Тобто списання коштів стороннім інтернет-ресурсом відбулося після того, як жінка ввела свої банківські дані: номер картки, CVV2 код та термін дії. Одразу після цього злодій отримав доступ до грошей й оплатив ними рекламу та розваги.

Для того, щоб повернути гроші банк подав заявку і впродовж 120 днів кошти мали повернути.

Що вирішив суддя

Згідно з правилами ПриватБанку, він не несе відповідальності у випадку, якщо інформація про рахунки стане відома іншим через довірливість клієнта.

Саме це й сталося того разу. Жінка, вважаючи, що оформлює допомогу, ввела на підставному ресурсі дані своєї картки. Саме це дозволило злодію викрасти з неї гроші. Тому суддя погодився, що це був не помилковий переказ, оскільки списання коштів сталося внаслідок злочину та з використанням даних для інтернет-платежів.

Жінка не могла довести, що списання трапилося через поганий захист у ПриватБанку. Також, не було доказів, що гроші знімали після блокування рахунку.

Тому у березні 2023 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Гліб Чірков вирішив, що гроші від ПриватБанку жінка не отримає.

ПриватБанк повідомив про зміни у «Приват24 для бізнесу»

Тепер з головної сторінки можна переглянути доступні компанії та перейти до пов'язаної компанії, а також сортувати та видаляти компанії. 

На головній сторінці через кнопку "Послуги" (внизу екрана) можна перейти до відповідної послуги.
У боковому меню (три рисочки в лівому верхньому куті) доступні пункти: "Новини", "Чат онлайн", "Мапа", "Допомога і зворотний зв’язок" та "Налаштування".

Удосконалено налаштування швидких дій через ярлики на головній сторінці. Ви можете додавати або видаляти їх самостійно. Перед додаванням ярлика на робочий стіл ознайомтеся з функціоналом через підказку "i" біля кожної послуги.

Крім того, оновлена версія "Приват24 для бізнесу" доступна для темної й світлої тем.

Інформатор розповідав, що ПриватБанк видав кредит за втраченим паспортом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.