ПриватБанк заблокував картку: як повернути кошти, що на ній залишились

Банк у своїх діях керується вимогами законодавства

Кошти із заблокованої банківської картки можна перевести в інший банк
Кошти із заблокованої банківської картки можна перевести в інший банк

Клієнту ПриватБанку заблокували картку. За його словами, йому повідомили, що рахунок закритий за тероризм. В фінансовій установі відповіли, що керуються виключно вимогами чинного законодавства України та нормативно-правовими актами Національного банку України.

Як зазначається у скарзі, що опублікована на сайті "Мінфіну", чоловік був клієнтом банку близько 9 років, такого не очікував:

«Вчора о 23-й вечора спокійно розрахувався картою і як виявилося востаннє. Адже вже сьогодні об 11 ранку побачив, що не дає зайти в приват24. На 3700 стандартне про блокування рахунку за тероризм. Був клієнтом банку близько 9 років, такого не очікував. Будьте обережні, зараз ми всі виходимо терористами, якщо маємо гроші на карті. Інформації, які платежі потрапили під увагу або дії по карті, звичайно ж, отримано не було. Тобто ви повинні кожен подих підтвердити, а банк без будь-яких причин/пояснень вас блокує, без можливості відновити або завести новий рахунок», - написав клієнт банку.

Що відповіли в ПриватБанку

Перш за все, в установі заявили, що у своїй діяльності банк керується виключно вимогами чинного законодавства України та нормативно-правовими актами Національного банку України, що регулюють відносини в сфері банківської діяльності.

«Згідно закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення» банк, як суб'єкт первинного фінансового моніторингу, зобов'язаний: забезпечувати виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, до початку і в процесі їх проведення», - написали у відповіді клієнту.

Також банк повідомив, що при розірванні ділових відношень клієнту надається можливість переказу залишків до іншого банку.

Для перерахування залишку ваших коштів на рахунку (ах) в банку, клієнту чи його представнику необхідно звернутись до будь-якого відділення банку, маючи при собі:

  • реквізити рахунку (ів), відкритого в іншому банку на ваше ім’я;
  • документи, що підтверджують повноваження розпоряджатись рахунками;
  • документи, що посвідчують особу;
  • документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків та містить реєстраційний номер облікової картки платника податків України;
  • заяву про перерахування залишків коштів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube