Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Техніка обладнана незвичайним механізмом з молоточками на ланцюгах, які буквально промацують землю на предмет мін
Азербайджанські партнери передали спеціалістам ДСНС України машини для розмінування Revival P. Вона розроблена у 2022 році та пройшла успішні випробування у Карабасі. Машина управляється віддалено, а для розмінування використовується спеціальний вал з молоточками.
Також разом з технікою українські рятувальники отримали й запасні деталі. Оскільки при розмінуванні частини механізму можуть отримувати пошкодження. Принцип роботи машини Інформатору пояснили у ДСНС.
У службі розповіли, що у випадку ручного розмінування визначаються певні зони, на яких працюють сапери. Цей процес може тривати 2-3 дні в залежності від забрудненості місцевості, рослинності чи захаращеності території. Що стосується розмінування за допомогою машини, як от азербайджанська Revival P, то тут значення має спеціальний механізм.
"Барабан - це робочий орган машини. Молоти, які причеплені до нього ланцюгами крутяться з певною швидкістю і вдаряються об землю. Таким чином заглиблюючи опускаючи барабан до самої землі ми маємо до 30 см довжини цього ланцюга молота. На цю глибину він перебиває землю. Ця машина призначена в першу чергу для виявлення протитанкових і протимінних полів", - пояснює представник ДСНС Максим.
Як запевнила українців азербайджанська сторона, ці машини можуть витримувати навіть підрив на протитанковій міні. Також у ДСНС пояснили, що такі механізми використовуються саме на деокупованих територіях.
"Машина застосовується там, де не ведуться бойові дії, де може оператор спокійно з нею працювати. Звичайно в умовах бойових дій це неможливо... Барабан і молоти - це розхідний матеріал. Колеги з Азербайджану разом з машиною передали повних два комплекти запасних частин до неї. Тобто звичайно при підриві ми розуміємо, що може відлетіти молот, якщо там 2-3 протитанкові міни. У нас є запасні частини, щоб замінити прямо на місці, тобто машина виїжджає на завдання з повним комплектом запасних частин і ремонтується прямо на місці", - розповів Максим.
Нещодавно речник Військово-морських сил ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів, скільки часу необхідно для розмінування Чорного й Азовського морів. За його словами, після завершення бойових дій на це знадобиться до 5 років.
Як порахував ще у липні Світовий банк, розмінування України коштуватиме від 2 до 8 доларів за квадратний метр. Загалом воно обійдеться у приблизно 37,4 мільярди доларів. І триватиме щонайменше 10 років. За даними інших експертів, для цього потрібно буде втричі більше часу - 30 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.