Президент Франції провів розмову з правителем РФ Путіним і передав Зеленському головний підсумок: Кремль не змінив позицію щодо України й не готовий до припинення вогню
Президент Франції Еммануель Макрон провів телефонну розмову зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським. У ній він поінформував його про результати перемовин із Володимиром Путіним, з яким він говорив по телефону вперше за три роки. Про це повідомляють джерела, знайомі з перебігом переговорів, інформує Bloomberg.
Після цього зʼявилося неофіційне повідомлення: Макрон зателефонував Зеленському. Це повідомлення отримало офіційне підтвердження лише зранку 2 липня. Згідно з даними джерел, французький лідер підтвердив: Путін не виявив готовності до припинення вогню і не продемонстрував жодних змін у своїй жорсткій позиції щодо війни проти України. Ці меседжі Макрон передав Зеленському телефоном одразу після розмови з очільником Кремля.
Це була перша пряма розмова Макрона з Путіним із 2022 року. Вона тривала близько двох годин і стосувалася не лише ситуації в Україні, а й ескалації конфлікту на Близькому Сході. Після цього Макрон одразу вийшов на зв’язок з Зеленським, щоб прозвітувати про перебіг розмови.
Єлисейський палац заявив, що Макрон підтвердив незмінну підтримку Францією суверенітету та територіальної цілісності України. Він наполягав на необхідності якнайшвидшого встановлення режиму припинення вогню та початку мирних переговорів між Києвом і Москвою. Утім, за інформацією Bloomberg, Путін цю ідею фактично відкинув.
Кремль, у свою чергу, повідомив про власну версію розмови: Путін традиційно звинувачував Захід у "створенні антиросійського плацдарму" в Україні, підтримці порушень "прав російськомовних" і затягуванні війни через постачання озброєння. Також глава РФ наполягав, що мир можливий лише з урахуванням "нових територіальних реалій".
Окрім українського питання, Макрон і Путін обговорили загострення ситуації між Іраном та Ізраїлем, а також удари США по ядерних об'єктах на іранській території. Обидва лідери закликали до політико-дипломатичного вирішення конфлікту й наголосили на ролі Франції та Росії як постійних членів Ради Безпеки ООН у підтримці глобального миру та ядерного нерозповсюдження.
Французька сторона заявила, що сторони домовилися про подальші контакти з питань Ірану. Макрон підкреслив важливість того, аби Тегеран дотримувався Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та співпрацював із МАГАТЕ. На тлі цієї розмови Кремль натякнув на можливе відновлення переговорів із Україною. Речник Путіна Дмитро Пєсков раніше заявив, що після завершення обміну полоненими, домовленості про який було досягнуто в Стамбулі, сторони можуть знову повернутися до переговорного процесу.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган також підтвердив готовність прийняти новий раунд переговорів у Стамбулі. За його словами, до переговорів нібито може долучитися і Дональд Трамп - у разі згоди Путіна. Утім, за даними Reuters, реальних зрушень у питанні припинення війни досі не видно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.