"Принижені та ображені": як Собчак захищала росіян в грузинському барі та чому їй це не вдалося

Читать на русском

Ксенія не розуміє, чому в заклад Тбілісі впускають не всіх росіян

Читать на русском
"Принижені та ображені": як Собчак захищала росіян в грузинському барі та чому їй це не вдалося

Ксенія не розуміє, чому в заклад Тбілісі впускають не всіх росіян

Відео розмови російської телеведучої з власником грузинського бару Dedaena вже шириться мережами. Собчак намагалася з’ясувати, чому для відвідування закладу росіян перевіряють на їхні політичні погляди, хоча й сама нібито є опозиціонеркою. Доводячи існування "хороших руських", вона показала власне невігластво. І зробила абсурдні заяви, до яких є кілька запитань. 

В чому проблема

Хоча проблема це тільки для Собчак.

"Громадянам Росії потрібна віза для входу до бару Dedaena, тому що не всі росіяни вітаються. Ми за рівність та єдність, але нам потрібно зробити так, щоб російські імперіалісти з промитими мізками не опинилися у нашому барі. Будь ласка, підтримайте нас, заповнивши заявку на отримання візи, щоб нікому не довелося тусуватися з м*даками. Дякую за розуміння", - так починається анкета на сайті бару.

Надалі йде перелік тверджень, з якими відвідувач має погодитись для того, щоб його впустили. Це і є отримання візи. Відтак, гість має погодитись, що він не голосував за путіна, бо він є диктатор, що Крим - це Україна, а Абхазія та Цхінвалі окуповані росіянами (як і 20% Грузії), російський воєнний корабель має йти за відомим напрямком і т.д. Ознайомитись з анкетою можна тут.

Дискусія

Собчак планувала розгромити власника ресторану в цій інтелектуальному батлі. Вочевидь, навіть продумала аргументи наперед, не очікуючи, що у чоловіка вони теж будуть. В результаті Ксенія продемонструвала відсутність логіки, неспроможність визнати свої помилки, а її ведення полеміки зводиться до обурення будь-якого "диванного експерта", якого ми можемо побачити в будь-яких російських пабліках (не радимо підписуватись на них). 

Визнаємо, що і власник ресторану припустився певних помилок, яких якщо і слід виправити, то тільки для того, щоб не отримати звинувачення в расизмі. З нього і почнемо. 

  • "Виокремлення євреїв в окрему націю в Німеччині буде вважатися нацизмом". Діючи в кращих традиціях російської пропаганди називати все "нацизмом", Собчак помиляється. Є відмінність між нацизмом і расизмом. Відповідно до словника іншомовних слів, нацизм  - це ідеологія національної зверхності на основі расизму. Але власник бару не звеличував ніяку націю. А ось расизм - це ідеологія, яка ділить раси на “вищі” на “нижчі” в контексті культурного розвитку в залежності від біологічних показників. Але і в расизмі неможна звинуватити чоловіка. Чому? 
  • "Це віза, яку придумали між країнами". Це процес обумовлений міжнародними та політичними правовідносинами. Питання в анкеті також стосуються політичних поглядів росіян, а не їхніх біологічних показників, нації і т.д. Наприклад, чи голосували вони за путіна, чи визнають Крим українською територію  і т.д. 
  • "Ви ж не примушуєте французів заповнювати анкету". Дійсно, прихильники путінського режиму і жертви росЗМІ можут бути в будь-яких країнах. Можливо, власнику дійсно слід фільтрувати всіх за цією ознакою. Втім, і тут расизму мало. Бо будь-який росіянин зможе відпочивати у барі, якщо заповнить анкету. 
  • "Чому ви виокремлюєте саме руських?". Не будемо повторювати аргумент про окупацію 20% Грузії. Власник ресторану дуже влучно нагадав про це Ксенії. Важко уявити собі, якби вона зараз приїхала до Києва і намагалася протестувати проти слоганів про "руський воєнний корабль", пісні про "москалів" і т.д. До речі, цікаво, чи відвідувала Ксенія “Криївку” у Львові протягом цих 8 років? 
  • "Вони ж не всі знають про питання Абхазії, наприклад". Звісно, не всі знають завдяки пропаганді росЗМІ. Якщо вже сама Ксенія це розуміє, то чи не було б краще висвітлювати проблему грузинсько-російської війни по ТВ та на Youtube-каналах (об’єктивно) замість того, щоб їхати в Тбілісі і в одному з барів доводити існування “хороших руських” (марно)? Дякуємо власникові ресторану за те, що частину роботи Собчак він вже виконав під час відповіді на її питання. 
  • "Чому ви хочете, щоб людина підтримувала Україну? А якщо він проти війни, але не хоче підтримувати Україну?". Зустрічне питання: якщо людина проти війни, яку розв’язала росія, то як вона може не підтримувати оборону України? Вона має бути проти війни і підтримувати її здачу задля перемоги агресора?
  • "Блискавичний" аргумент про армяно-азербайджанський конфлікт, який викликав стільки радощів на обличчі у Собчак, - недоречний аргумент. Досі обговорювались питання, які стосуються Грузії напряму. І навіть війна з Україною знаходить відголос у грузин тому, що росіяни окупували частину їхньої території, - так само як частину України. Зв’язок Грузії з Вірменією та Азербайджаном незрозумілий і очевидний, здається, тільки Собчак. 

Хоча дивуватись нема чому, адже логічні ланцюжки Ксенії важко даються. Цікаво спостерігати за тим, як вона зморщується і щиро (а може, й ні) не розуміє зв’язку між слоганом “Руський воєнний корабль, іди …” та окупацією російськими військами. Особливо після того, як чоловік розповів їй про окупацію Абхазії і Цхінвалі, аналогічну до окупації частини України. 

Питання до Ксенії 

Російська телеведуча дозволила собі декілька висловів, які пригортають увагу громадян демократичної країни, на яку здійснено напад. І викликають питання. Отже: 

  • "Мені здається, що це дві різні суверенні держави". Чи мають право російські військові проникати на територію суверенних держав, нищити там інфраструктуру та вбивати громадян цих держав, незалежно від того, військові вони чи цивільні?
  • "Я не маю права казати, що це війна, тому, що мене за це посадять у в’язницю". Вас дійсно турбує відпочинок росіян у грузинському барі більше, ніж свобода слова у власній країні?
  • "Я голосувала за путіна напередодні його першого терміну (на жаль, лише президентського - ред.). Тоді ж ще ніхто не знав, що так все закінчиться". З відкритих джерел нам відомо про те, що батьки Ксенії Собчак та президент рф - давні друзі. Путін працював разом з батьком Собчак в мерії санкт-петербурга. Попри це в російську політику вона “влилась” в опозиційній течії. Собчак відома участю в протестних рухах 2011-2012 років, виступала на мітингу “За чесні вибори”, підтримувала опозиціонерів - в тому числі і Навального. В 2018 році вона брала участь у президентських виборах. Протягом передвиборчої кампанії стала дуже медійною персоною. Не зраджувала своїм протестним настроям і не приховувала цього. На виборах Собчак посіла четверте місце, отримавши менше 2% голосів. Сьогодні вона виборює права “хороших руських” в барах Грузії, а Навальний відбуває покарання за “шахрайство” у в’язниці. 


"Дозволені опозиціонери"

Звинувачення Собчак в суб’єктивному ставленні до росіян у Грузії дивно чути в той час, доки в росії - суб’єктивне ставлення до опозиціонерів. Зранку в ЗМІ поширюють інформацію про те, що суддя Басманного суду в москві відмовив у заочному арешті Марини Овсяннікової - ексредакторки федерального телеканалу, яка “неочікувано для всіх” увірвалась до прямого ефіру і вимагала припинення війни. У серпні її відправили під домашній арешт. 

5 вересня в телеграм-каналі з’явилося нібито звернення Овсяннікової. В ньому вона пише, що вважає себе невинною та відмовляється дотримуватись домашнього арешту. Звісно, додала про вбивства дітей в Україні та обурення щодо реакції російської влади. 

Українське суспільство сприйняло перформанс Овсяннікової по-різному. Спеціалісти вбачають в ньому гачок російської пропаганди. Таке припущення має право на існування, враховуючи те, що Овсяннікова і Собчак перебувають на волі, а учасників мітингів (навіть одиночних протестів) заарештовують і дають реальні терміни. Нагадаємо про воєнні фейки:

  • 7 років позбавлення волі з утримання в  колонії - активіста та муніципального депутата москви Олексія Горінова. Єдиний реальний термін ув’язнення. Поки що;
  • штраф 1 мільйон рублів - підприємцю з забайкальського селища Петру Мильникову за два повідомлення у Viber про перехід російського вторгнення;
  • 5 років умовно - колишнього співробітника МНС Андрія Самодурова;
  • 8 місяців виправних робіт - мешканця Оренбурга Івана Москаленко за 3 відео про дії російських військ в Україні. 


Раніше ми писали про те, що
Ілон Маск запропонував мир в Україні на умовах, вигідних росії. Пізніше Білий дім відреагував на це

Софія Єлагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.