«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Це не перший випадок, коли в країні-агресорці засуджують «хороших рускіх»
За інформацією ЗМІ, вона не зможе виходити зі свого будинку протягом двох місяців. Причина - її акція з плакатом під час ефіру російського телеканалу.
Як відомо, це не перший випадок, коли в країні-агресорці засуджують «хороших рускіх» за вираження своєї позиції. Подробиці - в матеріалі Інформатора.
Дівчина, про яку йдеться у повідомленні - Марина Овсяннікова, редакторка відділу міст на Першому каналі, відомому як джерело пропаганди. Після своєї «акції» вона заявляла журналістам, що відповідальність за війну в Україні лежить на совісті путіна. А саму війну вона називала «братовбивчою». Далі вона вдалася до емоційної складової людського сприйняття, рощповівши про батька-українця та маму-росіянки, і про «братні народи».
Можливо, це і мало справити враження на українців, аде не зі всіма спрацювало. Інформатор вже опитував експертів, які схиляються до думки про постанову від росЗМІ.
«На Росії визнали, що це війна – ага, точно. Там вирішили змістити акценти та розіграти карту оновлення. Ага, на першому каналі ходить жінка з плакатом і ніхто не запитав, що це. Вона одягла намисто у колір українського та рос прапорів – і ніхто не помітив цього. Серйозно?», - поділилась думкою викладачка Інституту журналістики КНУ Олена Романюк.
Історія від Овсяннікової про “братовбивчу війну” - це ще один наратив російської пропаганди. Певно, вона б здивувалась, якби дізналася, що стала не борчинею, а ініціаторкою цього. Раніше Центр протидії дезінформації при РНБО України збирав дайджест спроб рф ввести в оману українців:
Не вразила “покаяння” Овсяннікової і російське правосуддя. Домашній арешт - це типовий наслідок для тих, хто вирішує відкрити росіянам очі. Як зазначається в ВВС, в рф порушили близько 70 кримінальних справ за “фейки”. Найбільша концентрація - в Москві, там зафіксували 15 “правопорушень”. Серед фігурантів є і медійні люди. Наприклад, за“воєнні фейки” хочуть покарати письменника Дмитра Глуховського та адвоката Дмитро Талантов, який захищав Івана Сафронова у справі про державну зраду. Перший не перебуває в росії, тому його оголосили в розшук. Інший утримується в СІЗО. Привід для підозри в обох випадках - пости в соцмережах.Серед інших відомих (принаймні, російській публіці) людей - Олександр Нєвзоров, художниця Олександра Скочиленко, видавець і колишній топ-менеджер “Яндекс” Ілля Красильщик, журналістка Марія Пономаренко.
Найсуворіші покарання, до якого присудили фігурантів у справі про воєнні фейки:
Не менш цікава стаття - “дискредитація армії”. За неї мешканець Нальчика отримав умовний термін - він попросив свою 12-річну доньку зняти букву Z з автівки.
А серед ваших знайомих ще є ті, хто вірить у свободу слова в росії?
Софія Єлагіна