"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Примусова паспортизація порушує Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни
Зараз триває примусова паспортизація українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Державну міграційну службу України.
Влада наголошує, що в Україні позиція щодо цього процесу залишається незмінною – кожен кого змусили отримати документ рф залишається громадянином України. Тобто примусове отримання громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, російського громадянства не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Виключення становлять лише акти про народження, смерть, укладання чи розірвання шлюбу, зараз вони беруться до уваги у судах України.
Паспорт рф, який видають на тимчасово окупованих територіях має певне особливе маркування та не дає людям, які його отримали, таких самих законних прав, які мають росіяни на території рф. Натомість український паспорт нового зразка відповідає всім міжнародним стандартам у сфері безпеки документів.
"З початком військової агресії рф проти України у світі зростає вороже та непривітне ставлення до росіян, з чим може зіштовхнутись власник російського паспорта з тимчасово окупованих територій України. Паспортизація є злочином, адже ставить під питання існування України та несе загрозу кожному хто його отримує", - йдеться у повідомленні.
Як діяти українцям на тимчасово окупованих територіях
Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях ДМС рекомендує намагатись максимально відтягувати день отримання паспорта рф. Хоча зрозуміло, що жити в окупації без даного документу достатньо складно. Отримання російського паспорта несе у собі низку загроз:
Якщо перед громадянином України стоїть вибір: отримати паспорт чи залишити тимчасово окуповану територію, то кращий вибір – це евакуація. Таким чином ви допоможете ЗСУ скоріше звільнити нашу країну та завадите ворогу використати вас як "живий щит". У будь-якій ситуації важливо зберегти свій український паспорт, адже це документ, який підтверджує ваше громадянство.
Нагадаємо, у Херсонській області рашисти придумали ще один спосіб "паспортизації" населення. Крім того, переселенці відтепер зможуть отримувати виплати навіть у разі втрати паспорта.
Також Інформатор писав, чому російський паспорт може стати квитком до пекла для мешканців окупованих територій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.