Чому російський паспорт може стати квитком до пекла для мешканців окупованих територій

Примусова паспортизація населення тимчасово окупованих територій – злочин міжнародного рівня

Чому російський паспорт може стати квитком до пекла для мешканців окупованих територій

Вже декілька місяців російські військові намагаються примусово проводити паспортизацію на окупованих територіях України. Їхня мета – легалізувати свою тимчасову "владу" та підготувати ґрунт для проведення псевдореферендумів, а також внести до списків якомога більше українців, щоб насильно мобілізувати до свого війська.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Методологія такої паспортизації – шантаж. Окупанти створюють відповідні умови, блокуючи доставку гуманітарної допомоги з боку України, погіршуючи соціальні умови та економічну ситуацію, а потім видають, наприклад, одноразові виплати в якісь 10 тисяч своїх рублів в обмін на російський паспорт.

Рашисти, обіцяючи українцям свої "корочки", натякають на начебто переваги від паспортів рф, але не кажуть про ризики від отримання такого "документа". Його потенційних власників чекає ціла низка пасток, а ціною, яку прийдеться віддати за російське громадянство, може стати навіть власне життя. Усі громадяни працездатного віку, хто отримує паспорт рф, автоматично потрапляють до лав потенційних бійців окупаційної армії. У окупантів величезні втрати на фронті – за даними Міноборони України з 24 лютого вони вже перевищили 42 тисячі осіб. Тож, ворог все частіше буде оновлювати своє військо за рахунок "паспортизованих" українців.

Раніше міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявляла, що примусова паспортизація населення тимчасово окупованих територій – злочин міжнародного рівня і Україна вже готує позови до судів. Усі причетні до злочину понесуть відповідальність.

Нагадаємо, ЄС не визнаватиме паспорти, які рф роздає українцям за спрощеною процедурою. Крім того, у Польщі відкриють центр із оформлення паспортів для українців.

Також Інформатор писав, що робити, якщо втратили паспорт за кордоном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube