Придністров’я може оголосити про приєднання до росії: що про це відомо

Читать на русском

У Тирасполі наприкінці лютого зберуться “депутати всіх рівнів”

Читать на русском
Придністров’я
Тирасполь може попросити путіна “включити “ПМР” у склад рф”. Колаж: Інформатор

У Тирасполі наприкінці лютого зберуться “депутати всіх рівнів”

У Тирасполі 28 лютого має відбутися з’їзд депутатів усіх рівнів, який ініціював лідер невизнаного Придністров'я Вадим Красносельський. Це станеться через “тиск із боку Республіки Молдова, що порушує права і погіршує соціально-економічне становище придністровців”, як кажуть офіційно. Втім, організувати збори могла наказати москва, щоб депутати попросили диктатора володимира путіна прийняти “ПМР” у склад російської федерації.

Про це написав у Facebook придністровський опозиціонер Геннадій Чорба. Вже 29 лютого путін влаштує звернення до Федеральних Зборів, під час якого може заговорити саме про Придністров’я, як це було два роки тому з питанням “визнання незалежності” так званих “Л/ДНР”. 

За словами опозиціонера, такі збори відбудуться лише вчетверте. Під час другого з’їзду було проголошено про “незалежність” республіки, тож такі заходи, як він наголосив, організовують для прийняття ключових рішень. Саме таким рішенням може стати звернення до путіна “від імені громадян” з проханням приєднати “ПМР” до складу росії. 

Окрім депутатів всіх рівнів, туди скликають також районних, міських, селищних та сільських рад цього підконтрольного росії регіону Молдови. Водночас голова придністровського парламенту Олександр Коршунов взявся доводити у ЗМІ, що з’їзд звернеться до усього світу, а не лише до росії.

Вже наступного дня, 29 лютого, путін востаннє під час нинішньої каденції звернеться до Федеральних Зборів. Саме під час них він може озвучити пропозицію приєднати “республіку” до складу рф. Як відомо, ще у 2007 році у Придністров’ї відбувся референдум, під час якого 97,1% його учасників буцімто висловилися за незалежність та подальше “вільне приєднання до рф”. Тож проводити новий не доведеться.

Майор ЗСУ Єгор Чечеринда в ефірі "24 каналу" висловив думку, що під час зібрання “влада ПМР” може оголосити про приєднання до росії. За його словами, у “республіці” проживають 500 тисяч громадян, а також там знаходиться один із найбільших складів озброєння у Східній Європі, який містить 20 тисяч боєприпасів. Тож путін може використати і цей ресурс – сформувати там окремий бойовий підрозділ та піти на Одесу.

Пізніше "Українська правда" із посиланням на ГУР повідомила, що за даними розвідки України, депутати невизнаного Придністров'я не планують звертатись на з’їзді до президента рф володимира путіна щодо прийняття ПМР до складу росії.

Звернення путіна до Федеральних зборів та “визнання незалежності “Л/ДНР”

Рівно два роки тому президент росії володимир путін провів звернення до Федеральних зборів, яке вже можна назвати дещо “історичним”. Тоді він заявив про “визнання незалежності” терористичних угруповань “Л/ДНР”. Після цього Рада безпеки росії 21 лютого провела позачергове засідання під головуванням диктатора, під час якого всі учасники ухвалили рішення про “незалежність” окупованих частин Луганської і Донецької областей.

А Держдума рф ще 15 лютого 2022 року ухвалила постанову про визнання угруповань “ДНР” і “ЛНР” “державами” у варіанті, який подавала фракція КПРФ. За рішення щодо звернення до путіна “про необхідність визнання Донецької Народної Республіки та Луганської Народної Республіки” проголосував 351 російський депутат.

Тоді це стало “точкою неповернення” російського режиму, який таким чином вийшов із Мінських домовленостей. Вже 24 лютого 2022 року росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну, розпочавши найбільшу війну після Другої світової.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.