Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Сі Цзіньпін підтвердив готовність до активної участі у вирішенні гострих регіональних проблем
Під час саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС), що зараз проходить в Астані, китайський лідер Сі Цзіньпін підтвердив позицію Пекіна щодо України. Він запевнив, що Китай має намір продовжувати сприяння політичному врегулюванню "кризи в Україні". Сі Цзіньпін підтвердив готовність до активної участі у вирішенні гострих регіональних проблем.
Про це пише Bloomberg. Глава КНР заявляє, що Китай перебуває на "правильному боці історії" в питанні України.
"Китай завжди стояв на правильному боці історії, наполягав на сприянні миру і переговорах і готовий і надалі докладати активних зусиль для сприяння політичному врегулюванню гострих регіональних питань, зокрема й "кризи в Україні", - зазначив лідер Китаю.
Водночас китайський лідер заявив, що Пекін підтримує Росію в об'єднанні Глобального Півдня, запобіганні новій "холодній війні" і протистоянні "незаконним одностороннім санкціям і гегемонізму".
"Китай і Росія повинні продовжувати зміцнювати всебічну стратегічну координацію, протистояти зовнішньому втручанню і спільно підтримувати мир і стабільність у регіоні", - заявив Сі Цзіньпін.
Видання зазначає, що демонстрація поглиблення зв'язків із РФ, імовірно, ще більше розлютить західні держави, які тиснуть на Китай, щоб він припинив підтримувати війну Росії проти України. Пекін намагався зобразити себе нейтральним гравцем, але союзники Києва звинуватили його в наданні Кремлю технологій і деталей для зброї, використовуваної у війні.
В рамках ШОС лідер Китаю Сі Цзіньпін прибув до Казахстану 2 липня, та провів переговори з президентом країни Касимом-Жомартом Токаєвим. Це вже другий закордонний візит китайського лідера з початку року. У травні він здійснив європейське турне, відвідавши Францію, Сербію та Угорщину. Пізніше до Казахстану прилетів і Путін.
Цікаво те, що цього разу казахстанська преса майже не звертає уваги на російського президента. Він перебуває явно в тіні свого китайського колеги. Досить подивитись на повідомлення провідних ЗМІ Казахстану, які відстежують практично кожен крок Сі Цзіньпіна та членів його команди - причому без жодного критичного зауваження. До слова, на полях саміту ШОС в Астані Сі Цзіньпін зустрівся і з диктатором Путіним.
Нагадаємо, ШОС - міжурядова організація, створена Китаєм і РФ 2001 року в м. Шанхай. До організації входять дев'ять країн-членів - Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Китай, Пакистан, Росія, Таджикистан і Узбекистан. А 4 липня Білорусь також офіційно стала членом ШОС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут