Петер Пеллегріні фактично повторює одну з ключових вимог країни-агресора Росії
Україні доведеться визнати "реалії на землі" та відмовитися від частини територій заради припинення війни. Про це 15 грудня в ефірі телеканалу STVR заявив президент Словаччини Петер Пеллегріні. Політик не уточнив, чи веде він про остаточну втрату Києвом територій чи про варіант, з яким вже змирилися і багато хто в українській владі - подальше повернення "дипломатичним шляхом".
Президент Словаччини наполягає на компромісах, на які має піти Україна. Пеллегріні заявив, що потрібно бути реалістом, щоб обговорювати питання щодо встановлення миру в Україні. Глава Словаччини також висловив побажання, щоб сторони конфлікту якнайшвидше розпочали діалог.
"Вже сьогодні, напевно, ніхто в Європі з тих, хто нормально роздумує, не думає, що вдасться встановити мир без якихось часткових територіальних втрат України", - підкреслив президент Словаччини.
Пеллегріні додав, що його думка ґрунтується на актуальних даних про ситуацію в зоні бойових дій. Як запевнив словацький лідер, він отримує відповідну інформацію щодня.
Президент Словаччини фактично повторив одну з ключових вимог РФ. Неодноразово правитель Росії Володимир Путін, й інші посадовці РФ говорили про те, що для встановлення миру Україна нібито має "прийняти реалії на землі". При цьому Путін наголошував, що Донецька, Луганська, Запорізька та Херсонська області внесені до Конституції РФ. При цьому агресора не контролює жодну область повністю.
Володимир Зеленський нещодавно заявив, що завершити "гарячу" фазу війни в Україні можливо. Такий шанс у Києва з'явиться у випадку, якщо неокуповані території України вступлять до НАТО. За таких умов країна згодом зможе повернути дипломатичним шляхом землі, захоплені РФ. Слід зауважити, що Північноатлантичний альянс має зробити таку пропозицію територіям, які контролює Київ, але за умови визнання через запрошення до НАТО міжнародно визнаних кордонів України.
Нагадаємо, 1 грудня Зеленський під час обговорення питання щодо можливих перемовин з Росією заявив, що головною перешкодою для досягнення миру в Україні є особа, яка буде представляти РФ. За його словами, наразі Росія не хоче миру. Також Зеленський вважає, що Україна має підходити до переговорів з посиленою позицією за участі країн-партнерів. Він попередив, що поспішні домовленості можуть послабити позицію Києва та надати Росії можливості для подальшої агресії.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що в України поки немає сильної позиції для того, щоб розпочати мирні переговори з Росією. Він наголосив, що угода має бути вигідною саме Україні. В іншому ж випадку існує загроза безпеці у довгостроковій перспективі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.