Трамп може покласти край війні в Україні, переконавши Київ обміняти окуповану територію на членство в НАТО
Обраний президент США Дональд Трамп наполягає, що він змусить Росію та Україну домовлятися, щоб завершити війну. ЗМІ розглядають багато сценаріїв, за яким можуть іти мирні переговори, хоча складно буде їх навіть розпочати. У 2022 році, коли Росія почала повномасштабне вторгнення, готовність України та союзників до розмов із Путіним виглядала слабкістю. Foreign Affairs пише, що зараз український президент Володимир Зеленський отримав більшу свободу для початку переговорів з Росією: він може стверджувати, що не має вибору перед тиском Трампа.
Однак ситуація на фронті несприятлива для переговорів. Росія продовжує наступ, Путін може думати, що він перемагає. Якщо допомога США послабне, російський натиск посилиться. А якщо Росія відчує, що американська адміністрація намагається задовольнити її побажання, то стане ще більш агресивною.
Видання вважає, що США мають винести урок зі своїх переговорів з Талібаном в Афганістані. Тоді США пообіцяли бойовикам Талібану припинення вогню та сприяння у перемовинах з урядом. І хоча США виконали умови угоди, Талібан використав час миру для підготовки для повторного наступу і в підсумку взяв владу в країні.
"Замість того щоб давати Путіну все, що він хоче, Трамп повинен розробити складніший план, що спонукає Україну номінально поступитися частиною території Росії в обмін на безпеку, що прийде зі вступом до НАТО", - пише Foreign Affairs.
Зазначається, що скорочення фінансування України не принесе миру і рамках підготовки мирної угоди Трамп має прискорити постачання військової допомоги Україні, яку вже було схвалено, а потім оголосити про намір надати ще більше зброї. Це зупинить поточний наступ Росії на Донбасі та створить глухий кут на полі бою.
Трамп також має переконати Зеленського припинити бойові дії та відмовитися від прагнення військовим шляхом звільнити всі українські території, окуповані російськими солдатами. Також доведеться або кинути українських громадян у цих окупованих регіонах, або гарантувати їм еміграцію. Також складно буде переконати українських бійців припинити бойові дії.
"Зеленський і український народ не підуть на таку жертву, не отримавши натомість чогось цінного. Негайний вступ до НАТО допоміг би компенсувати гірку поступку, дозволивши частині країни залишитися під російською окупацією", - зазначається в статті.
Офіційне запрошення України до НАТО повинно бути зроблено в день підписання мирної угоди. Це допоможе запобігти затягуванню процесу ратифікації та надасть Україні чіткі перспективи безпеки. Втім, деякі країни НАТО, зокрема Німеччина та Угорщина, побоюються, що вступ України до альянсу може призвести до ескалації конфлікту. Однак після трьох років війни Росія не має ресурсів для протистояння НАТО. Україна ж може стати найсильнішою армією альянсу, що дозволить перерозподілити військові зобов’язання США та їхніх союзників.
Видання наголошує, що для Трампа посередництво у врегулюванні конфлікту стане нагодою продемонструвати свою майстерність у дипломатії й потенційно здобути Нобелівську премію миру, якої він прагне.
"Ані Путіна, ані Зеленського не вдасться легко вмовити сісти за стіл переговорів, і Трамп може обурюватися через обов’язковість збереження та навіть розширення підтримки України, як засобу примусу до переговорів. Але нескінченна війна чи капітуляція перед Путіним були б набагато гіршими", - роблять висновок автори.
На президентському посту Трамп не буде кидати Україну, але використовуватиме подальшу військову підтримку, як важіль тиску на Росію у переговорах про мир. Він назвав підтримку важливою частиною у прагненні досягти мирної угоди. На його думку, країни Європи мають бути головними захисниками України. Він пропонує відправити європейські війська в Україну для спостереження за припиненням вогню.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.