Зеленський назвав найважче питання перед переговорами з РФ

Президент України розповів, які мають бути передумови для початку переговорного процесу з Кремлем

Переговори, Зеленський
На думку Зеленського, за столом переговорів має бути РФ та Україна разом з НАТО та ЄС. Фото з відкритих джерел. Колаж: ілюстраційний

Президент України Володимир Зеленський під час обговорення питання щодо можливих перемовин з Росією заявив, що головною перешкодою для досягнення миру в Україні є особа, яка буде представляти РФ. За його словами, наразі Росія не хоче миру. Також Зеленський вважає, що Україна має підходити до переговорів з посиленою позицією за участі країн-партнерів. 

Про це Володимир Зеленський повідомив під час брифінгу після зустрічі з новим керівництвом європейських інститутів. Президент вважає, що заморожений конфлікт з РФ без сильної української позиції призведе до того, що російський правитель Путін повернеться за декілька років та "зруйнує нас повністю". Зеленський переконаний, що варіанти завершення війни залежать від початку та передумов переговорного процесу.

В інтересах України, за його словами, до перемовин необхідно підійти з посиленою допомогою партнерів, з достатньою кількістю зброї з Плану перемоги, далекобійними ракетами та запрошенням України до НАТО. Тільки в такому випадку Україна зможе "сісти та спілкуватися". Також Зеленський зазначив, що за столом переговорів має бути Росія та Україна з ЄС і НАТО, адже, за словами президента, Київ бачить себе "як частину системи безпеки у цих союзах".

"До речі, найважче питання, яке нам належить вирішувати... Особа, яка сидітиме навпроти. І якщо вона не захоче миру, не захоче бачити Україну в майбутньому незалежною країною, про що можна домовлятися з такою особою? Така моя позиція", - заявив президент.

Нагадаємо, 1 грудня до України прибула делегація високопоставлених чиновників Європейського союзу. Візит здійснив новий президент Європейської ради Антоніу Кошта. Також разом з ним приїхали високопоставлена представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас та комісарка з розширення Марта Кос. Вони висловили свою повну підтримку Україні у повномасштабній війні з Росією.

Вступ до НАТО, як гарантія безпеки для України

Президент Зеленський нещодавно заявив, що Україна не погодиться на вступ до НАТО, якщо в Альянсі запропонують прийняти лише частину наших територій. На його думку, це призвело б до автоматичного визнання, що інші частини України, які б теоретично не потрапили у склад Альянсу, визнались би не українськими та перебували у постійній загрозі. 

Також Володимир Зеленський нещодавно заявив, що завершити "гарячу" фазу війни в Україні можливо. Такий шанс у Києва з'явиться у випадку, якщо неокуповані території України вступлять до НАТО. За таких умов країна згодом зможе повернути дипломатичним шляхом землі, захоплені РФ. Слід зауважити, що Північноатлантичний альянс має зробити таку пропозицію територіям, які контролює Київ, але за умови визнання через запрошення до НАТО міжнародно визнаних кордонів України.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга нещодавно звернувся до НАТО з листом, у якому закликав запросити Україну до Альянсу вже наступного тижня. Він наголосив, що саме зараз найкращий момент для такого кроку. На думку Сибіги, це продемонструвало б російському правителю Володимиру Путіну недосяжність однієї з його основних цілей - відмові вступу України до НАТО. Засідання міністрів країн Північноатлантичного альянсу відбудеться у Брюсселі 3-4 грудня. Однак серед країн-членів альянсу досі немає спільного рішення щодо запрошення України на даному етапі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube