У Сербії зареєстрували філію руху Медведчука "Другая Украина": хто її очолив

Читать на русском

Керівником підрозділу сербської організації став кандидат у депутати парламенту Драган Станоєвич, який публічно підтримує російську агресію

Читать на русском
Станоєвич та Медведчук
До руху Медведчука долучаються втікачі і зрадники з України

Керівником підрозділу сербської організації став кандидат у депутати парламенту Драган Станоєвич, який публічно підтримує російську агресію

У Сербії зареєстрували філію російської громадської антиукраїнсьої організації "Другая Украина", яку після обміну в росії створив обвинувачений у держзраді Віктор Медведчук. За даними розслідувачів проекту "Схеми", керівником підрозділу організації став кандидат у депутати парламенту Сербії Драган Станоєвич. Він відомий тим, що публічно підтримує російську агресію.

Як пише сайт "Радіо Свобода", саму організацію "Другая Украина", започатковану Медведчуком у росії, після розширення на Сербію перейменували з "регіонального" на "міжнародний громадський рух". Також, за даними журналістів, в організації Віктора Медведчука змінився керівник: громадянин росії Роман Коваленко замінив колишнього ведучого каналу "112 Україна" Дениса Жарких.

За даними офіційної виписки, сербська філія декларує метою своєї діяльності "налагодження взаємовигідного співробітництва між народами Сербії, росії та України". За даними платформи YouControl, в Україні Драган Станоєвич досі є керівником ТОВ "Спільна українсько-югославська фірма "Південь-Укрконтракт", має майно в Київській та Дніпропетровській областях.

У коментарі журналістам Станоєвич зазначив, що його ідея не пов'язана з допомогою Медведчуку.

"Моя ідея не в тому, щоб допомагати Медведчуку, впевнений, він моєї допомоги не потребує, а допомагати українцям, які звертаються. Мене засмоктувати у вашу політичну війну не вийде, бо влада тимчасова, а народ вічний, і я роблю все, що можу, саме для народу", сказав він.

І додав, що "ніколи не підтримував жодної агресії", як і не має наміру підтримувати українська влада.

Що відомо про ГО "Другая Украина" і Станоєвича

Обвинувачений у держзраді Віктор Медведчук, перебуваючи вже в росії, створив "політичний рух" "Другая Украина". Спочатку він ніяк не був зареєстрований, але згодом у росії офіційно зареєстрували однойменну громадську організацію. Про наміри створити цей проєкт Віктор Медведчук заявив в ефірі пропагандистського російського каналу RT у січні 2023 року. Тоді він запевнив, що ця "політсила" "розвінчає те, що Україна монолітна у своїх поглядах". З кінця січня 2023 року канали та сторінки під назвою "Другая Украина" почали з'являтися в Telegram, YouTube, Facebook, "Вконтакті" та "Однокласниках".

За даними "Схем", до руху Медведчука долучаються втікачі з України: політичні коментатори з уже закритих проросійських телеканалів, депутати місцевих рад від ОПЗЖ та обвинувачені у державній зраді та сепаратизмі політтехнологи, яким вдалося виїхати з України.

Олександр Дугін тп Драган Станоєвич. Фото з Facebook Станоєвича
Олександр Дугін та Драган Станоєвич. Фото з Facebook Станоєвича

Станоєвич - проросійський сербський громадський діяч та політик. Із червня 2021-го він перебуває під санкціями української Ради нацбезпеки і оборони. Відтоді йому заборонений в'їзд в Україну протягом трьох років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.