Прем'єр-міністр України виступив із новою ініціативою щодо тиску на РФ: заборона авіатранзиту

Шмигаль та прем'єрка Литви обговорили подальші санкції проти рф, Шимоніте висловилася за запобігання обходу через білорусь та інші схеми

Денис Шмигаль
Нова ініціатива Шмигаля полягає у забороні авіатранзиту до РФ

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль оголосив про нову ініціативу, спрямовану на посилення тиску на державу-агресора, Російську Федерацію, шляхом заборони авіатранзиту до РФ та Білорусії. Ця ініціатива стане частиною стратегії обмеження економічного потенціалу агресора та посилення санкційного тиску на ворога. Шмигаль також підкреслив, що січнева домовленість країн Балтії про уніфіковане застосування санкцій робить їх ефективнішими та дієвішими.

Про це Шмигаль повідомив у своєму Telegram-каналі після прес-конференції з прем'єр-міністром Литви Інгрідою Шимоніте в п'ятницю, 5 квітня.

"Сьогодні ми хочемо запропонувати нову ініціативу, нові санкції – заборона авіатранзиту у Російську Федерацію та Білорусь. Ця ініціатива покликана обмежити економічний потенціал агресора та посилити санкційний тиск на ворога", - сказав Шмигаль.

Прем'єр-міністр зазначив, що Литва, продемонструвавши високу солідарність з Україною, вирішила закупити для нашої країни 3 тисячі литовських безпілотників та виділити 15 млн євро на програми реабілітації поранених українських військових. Крім того, Литва підтримає ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів, надавши 35 млн євро.

Також Литва зобов'язалася виділити додаткові кошти на підтримку освіти та допомогу ветеранам, відбудову шкіл та дитсадків, а також на облаштування укриттів. Україна високо цінує готовність Литви брати участь у реалізації Формули миру президента Володимира Зеленського та її сприяння в європейській та євроатлантичній інтеграції. Прем'єр-міністр також подякував Литві за чітку позицію стосовно блокування експорту до ЄС російської та білоруської агропродукції, а також за лідерство на санкційному треці.

Допомога Литви 

Литва в рамках підтримки України планує закупити близько 3000 FPV-дронів місцевого виробництва. Очікується, що безпілотники будуть передані українським військовим уже цього року. Це стане суттєвим доповненням до вже наданої допомоги, яка перевищила 1 мільярд євро, половина з якої - військова.

Ще на початку лютого цього року Литва передала Україні чергову партію військової допомоги з системами детонації та пострілами до гранатометів. Зокрема, до пакета допомоги увійшла понад тисяча пострілів до шведського ручного протитанкового гранатомета "Карл Густав". Також українцям передали системи дистанційної детонації RISE-1.

Також Литва зацікавлена співпрацювати з Україною в галузі оборони. Зокрема, йдеться про спільні дослідження та розробки у сфері оборонної промисловості. Київ та Вільнюс розвивають партнерство в цьому напрямку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube